Knygų ekranizacijos: kokie žinomi kūriniai šiemet virs filmais? (II dalis)

Kiekvienais metais kino teatrus pasiekia daug filmų, kurie yra sukurti remiantis knygomis. Tai vis pakursto diskusijas, kas geriau – knyga ar filmas? Į šį klausimą, regis, vienareikšmiško atsakymo ieškoti beprasmiška. Tačiau pažvelgti į didžiausias šių metų knygų ekranizacijas – smalsu. Būtent tai padarė „The Guardian“ knygų rubrikos redaktorė Sian Cain.
Emma Watson
Emma Watson / AFP/„Scanpix“ nuotr.
VIDEO: Vasario mėnesio knygų TOP 7

Pirmą dalį skaitykite paspaudę čia.

„The Handmaid’s Tale“

Duoklė serialų gerbėjams – „Tarnaitės pasakojimas“ („The Handmaid’s Tale“, – red. past.) yra garsiosios Kanados rašytojos Margaret Atwood tokio pat pavadinimo romano ekranizacija. Pirmą kartą ši knyga išleistas dar 1985 metais.

VIDEO: Serialas „The Handmaid’s Tale“

Apie ką šis serialas? Netolima ateitis. Gileado respublika. Fredinė gyvena Vado ir jo Žmonos namuose. Išeiti iš namų jai leidžiama tik kartą per dieną nupirkti maisto produktų. Parduotuvių pavadinimai yra paveikslėliai, nes moterims nebeleidžiama skaityti ir apskritai siekti žinių. Kartą per mėnesį ji privalo gulėti ant nugaros ir atlikti Tarnaitės pareigą, nes mažėjančio gimstamumo amžiuje Fredinės ir kitų šiai tarnystei paskirtų moterų vertė tėra jų vaisingumas. Ji dar atmena senus laikus, kai gyveno su savo vyru Luku, žaisdavo su dukra, turėjo darbą, pinigų ir galėjo mokytis. Bet dabar visa tai jau praeitis.

Ar knyga vertesnė dėmesio nei filmas? Bent jau S.Cain teigia, kad M.Atwood romanas yra tapęs klasika ir stovi greta tokių knygų kaip George'o Orwello „1984“ ir Aldous Huxley „Puikus naujas pasaulis“. Kita vertus, „The Guardian“ apžvalgininkė teigia tikinti, kad šis serialas gali pranokti ir pačią knygą.

Knygos viršelis/Pirmas romano  „Tarnaitės pasakojimas“ („The Handmaid’s Tale“) leidimas
Knygos viršelis/Pirmas romano „Tarnaitės pasakojimas“ („The Handmaid’s Tale“) leidimas

Be to, verta paminėti, kad šis M.Atwood romanas yra virtęs ne tik serialu, bet ir filmu, radijo spektakliu, opera. Ir nors pirmą kartą išleistas prieš daugiau nei tris dešimtmečius, tačiau dar nepraranda savo populiarumo ir net dabar vis dar yra leidžiami nauji knygos leidimai. Romanas yra išverstas ir į lietuvių kalbą.

Numatyta, kad šis serialas dienos šviesą išvys balandžio 26 dieną.

„Ratas“

Amerikiečių režisieriaus Jameso Ponsoldto kuriamas mokslinės fantastikos filmas „Ratas“ (angl. „The Circle“, – red. past) yra paremtas 2013 metais išleistu Dave'o Eggerso tokio pat pavadinimo romanu. Šiame kino filme, kuris kino teatrus pasieks balandį, netruks Holivudo žvaigždžių – jame vaidina Hario Poterio žvaigždė Emma Watson ir kino veteranas Tomas Hanksas.

Šis filmas pasakoja istoriją apie tokią kompaniją, kurią būtų galima pavadinti blogąją „Apple“ puse: Mae Hollant pradeda dirbti technologijų milžinėje „The Circle“ ir yra priversta dėvėti specialų įrenginį, kuris fiksuoja kiekvieną jos žingsnį. Net nejusdama, Mae pradeda pastebėti, kaip „netenka pati savęs“ – mergina pradeda aukoti savo asmeninį gyvenimą ir teisę į privatumą vardan kompanijos interesų.

VIDEO: Filmas „The Circle“

Ar verta dėmesio knyga, kuria paremtas filmas? Jei esate D.Eggerso kūrybos gerbėjai, tuomet atsakymas aiškus – verta. Tačiau jei norite pradėti pažintį su šiuo autoriumi, tuomet, pasak S.Cain, geriau tai padaryti į rankas paimant kitą autoriaus kūrinį. Pavyzdžiui, „What Is the What“ arba „A Heartbreaking Work of Staggering Genius“.

Knygos viršelis/Knyga „Ratas“
Knygos viršelis/Knyga „Ratas“

Tuo tarpu romano „Ratas“ anotacijoje pabrėžiama, kad tai ne pasakojimas apie jaunos merginos karjerą. Tai vidinės įtampos kupina istorija apie vis stiprėjančią visuotinę kontrolę, kurią pasirenkame mes patys. Apie mirtiną tinklą, į kurį džiaugsmingai ir laisva valia įsiraizgėme. Šis romanas yra išverstas į lietuvių kalbą.

Filmas pasaulio kino teatrus pasieks balandžio 28 dieną.

„Amerikos dievai“

Bryano Fullerio ir Michaelo Greeno kuriamas televizijos serialas „Amerikos dievai“ („American Gods“) pasaulyje bus pradėtas rodyti balandį. Jis sukurtas remiantis tokio pat pavadinimo Anglijos rašytojo Neilo Gaimano romanu, kuris buvo išleistas 2001 metais.

VIDEO: American Gods | First Look Trailer | STARZ

Seriale veiksmas sukasi apie vyrą, kurį anksčiau paleidžia iš kalėjimo. Jis susipažįsta su paslaptingu žmogumi, kuris save vadina Trečiadieniu. Tačiau paaiškėja, kad iš tikrųjų jis nėra eilinis pilietis. Jis – skandinavų dievas Odinas. Pasirodo, kad Amerikoje – daug dievų, o jie čia buriasi tam, kad kovotų prieš naujojo pasaulio dievybes – Biržą, Narkotikus, Internetą.

Šis prikaustantis fantastinis pasakojimas, pasak jo kūrėjų, nebus N.Gaimano romano atkartojimas. Jame bus tik pasiskolinti kai kurie epizodai ir sukurti personažai. Bet kuriuo atveju, šį romaną „The Guardian“ knygų rubrikos redaktorė rekomenduoja būtinai perskaityti.

Knygos viršelis/Knyga „Amerikos dievai“
Knygos viršelis/Knyga „Amerikos dievai“

Knygos anotacijoje teigiama, kad jei Stephenas Kingas arba Jackas Kerouacas būtų rašę „Žiedų valdovą“, tai neabejotinai ši trilogija būtų labai panaši į N.Gaimano „Amerikos dievus“.

Ši knyga yra išversta į lietuvių kalbą ir šalies knygynuose pasirodė dar 2004 metais.

„Tamsusis bokštas“

Danų režisierius Nikolaj Arcel tapo dar vienu režisieriumi, kuris ekranizuos amerikiečių rašytojo Stepheno Kingo kūrybą. Mokslinės fantastikos filmas „Tamsusis bokštas“ („The Dark Tower“) kuriamas remiantis S.Kingo tokio pat pavadinimo knygų serija, kuri leista 1998-2004 metais.

VIDEO: „Tamsusis bokštas“

Filmas yra vesternas, tačiau ne toks, kokį esame įpratę matyti. S.Kingas sukūrė pasaulį, kuriame laikas teka mums neįprasta vaga. Šioje dykynėje Rolandas Deschainas ieško legendomis apipinto Tamsiojo bokšto. Jis tikisi, kad šios paieškos padės išsaugoti sparčiai nykstantį jo pasaulį. Šioje istorijoje persipina mokslinės fantastikos, nuotykių, vesterno žanrai.

Nėra jokių abejonių, kad šios serijos knygas būtina perskaityti. Tačiau reikės suskubti – iš viso S.Kingo knygų sagą sudaro 8 knygos, kurių bendra apimtis – daugiau nei 4000 puslapių, o filmas kino teatrus pasieks jau liepos 28 dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Siaubo romanų gerbėjams: 10 nuviliančių Stepheno Kingo knygų ekranizacijų

Knygos viršelis/Knyga „Tamsusis bokštas“
Knygos viršelis/Knyga „Tamsusis bokštas“

„Alias Grace“

Šiuos metus galima paskelbti Kanados rašytojos Margaret Atwood kūrybos ekranizavimo metais. Tarp didžiausių šių metų literatūros ekranizacijų – dar vienas jos kūrinys. Tai dar vienas serialas „Alias Grace“, kuris kuriamas pagal tokio pat pavadinimo 1996 metais išleistą autorės romaną.

Seriale pasakojama istorija apie namų tarnaitę Grace Marks, kuri 1843 metais buvo nubausta kalėjimo bausme. Moteris buvo kaltinama savo darbdavio Thomaso Kinnearo ir namų šeimininkės kraupiais nužudymais. Tačiau ar G.Marks tikrai įvykdė šiuos šiurpius nusikaltimus?

Knygos viršelis/Pirmasis romano „Alias Grace“ viršelis
Knygos viršelis/Pirmasis romano „Alias Grace“ viršelis

Būtina paminėti, kad ta yra tikra istorija, o ją rašytoja M.Atwood pavertė grožinės literatūros kūriniu, kuris pateko į prestižinės „Man Booker“ premijos trumpąjį sąrašą. „The Guardian“ apžvalgininkė S.Cain spėja, kad šio romano ekranizavimas gali tapti vienu geriausių tokio tipo serialu šiais metais, tačiau nepaisant to, originalią knygą S.Cain taip pat rekomenduoja perskaityti.

Kada šis serialas bus pradėtas rodyti? Klausimas sudėtingas, nes „Netflix“ jį gali pradėti rodyti bet kuriuo metu – rytoj, po savaitės, mėnesių ar net pusės metų. Tačiau tai tik dar labiau intriguoja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Penkios fantastinės knygos apie gyvenimą katastrofą patyrusioje Žemėje

VIDEO: TOP 15: įsimintiniausios 2016 metais išleistos knygos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis