„Knygų savaitės“ programa pildosi – laukia susitikimas su „Paskutinių apeigų“ autore Hannah Kent

Nuo knygų ir skaitymo Lietuvoje neatsiejamą vasarį vyksiančios „Knygų savaitės“ programa sparčiai pildosi – prisidėjo kone dešimtis įvairių renginių, o prie dalyvių prisijungė ir skaitytojų itin pamėgtų romanų „Paskutinės apeigos“ ir „Gerieji žmonės“ autorė Hannah Kent, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Hannah Kent
Hannah Kent / Leidyklos nuotr.

Per „Knygų savaitę“ vasario 14–20 d. visi knygų mylėtojai jiems patogiu metu galės stebėti 40 renginių: susitikimų ir diskusijų su pasaulyje ir Lietuvoje pripažintais autoriais, istorikais, vertėjais.

Išgarsino „Paskutinės apeigos“, bus leidžiamas ir naujas romanas

Australijoje gyvenančią 37 metų autorę visame pasaulyje išgarsino 2013 m. pasirodęs ir bestseleriu tapęs romanas „Paskutinės apeigos“, kurį lietuviškai išleido „Baltos lankos“, o iš anglų kalbos vertė Jovita Groblytė-Hazarika.

Romane H.Kent sodriu stiliumi, takia ir vaizdinga kalba, žadą atimančiais islandiškos gamtos aprašymais į vieną audinį suaudžia tikrus įvykius ir fikciją apie Islandijoje įvykdytą paskutinę mirties bausmę, apie moterį, bet kokia kaina norėjusią išlaikyti asmeninę laisvę, ir apie įstatymus, kurie bejėgiai prieš tikrąsias žmogiškąsias patirtis.

O štai romane „Gerieji žmonės“ (iš anglų k. vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė) autorė skaitytojus nukelia į 1825-uosius pietvakarių Airijoje. Tai tikrais faktais paremtas pasakojimas, kuriame atsiveria paslaptinga, kartais baugi ir nepažini, bet traukianti kaip magnetas XIX a. pradžios Airijos panorama: žmonių galvose iki gyvuonies įsišaknijęs besąlygiškas tikėjimas ir prietarai, žūtbūtinis noras pritapti ir meilė, kartais švelni, o kartais – aitriai tvilkanti.

2021 m. Australijoje išleistas ir naujas autorės romanas „Devotion“. Didžiojoje Britanijoje jis pasirodys šių metų vasarį. Knygos vertimo sulauks ir Lietuvos skaitytojai.

„Knygų savaitėje“ autorę kalbins komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Pokalbiai su literatūros grandais, svarbios temos ir poezija

Nuo vasario 14 d. LRT Mediatekoje, be pokalbių su Kazuo Ishiguro, Merlinu Sheldrakeʼu, Robertu Seethaleriu ar Caroline Criado Perez, bus galima peržiūrėti ir gausybę renginių su lietuvių autoriais, literatūros ir kitų sričių specialistais. Nenusivils ir jaunieji skaitytojai – jiems organizuojamos Sigutės Ach (leidykla „Nieko rimto“) dirbtuvės, speciali Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos inicijuota viktorina „Ką žinome apie knygas“.

Į diskusiją apie seksualinį priekabiavimą patyrusių moterų kelią link traumos suvokimo ir pripažinimo, įkvėptą Vanessos Springoros atsiminimų knygos „Abipusiu sutikimu“ ir Kate Elizabeth Russell romano „Tamsi Vanesa“, pakvies Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro psichologė doc. dr. Paulina Želvienė, kurią kalbins žurnalistė Živilė Kropaitė.

Leidykla „Kitos knygos“ pristatys profesoriaus Evaldo Kazlausko pokalbį su Silvija Foti apie knygą „Vėtra Lietaus šalyje“.

Asociacija „Slinktys“ pakvies pasidomėti poezija – nuo Sakartvelo iki... Dzūkijos: renginiuose bus pristatoma jaunųjų Sakartvelo poetų antologija „Aidintys“, svarstoma apie dzūkų tarmę poezijoje.

„Knygų savaitės“ programa nuolat pildoma, visas naujienas sekite čia.

Šiemet „Knygų savaitėje“ dalyvauja leidyklos „Actus Magnus“, „Alma littera“, „Baltos lankos“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Kitos knygos“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Nieko rimto“, „Phi knygos“, „Slinktys“. Taip pat Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, „Neakivaizdinis Vilnius“, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka.

Pagrindiniais renginio partneriais tapo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o informacinis renginio partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

Renginio draugai: knygos.lt, „Knygų klubas“, patogupirkti.lt, „Pegasas“, perkuknyga.lt, „Senukai“, „Vaga“.

„Knygų savaitė“ vyks vasario 14–20 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai