Freudas, Jungas ir jų sekėjai nepaneigiamai įrodė: mito logika, jo herojai ir žygdarbiai neišnykę ir dabartiniais laikais.
Josephas Campbellas (1904–1987) – JAV mokslininkas, lektorius, rašytojas, mitologijos ir religijotyros specialistas. Garsiausia jo lyginamosios mitologijos knyga „Herojus su tūkstančiu veidų“ išversta į daugiau nei 20 kalbų, visų jos leidimų tiražas seniai perkopė milijoną egzempliorių. 2011 m. žurnalas „Time“ įtraukė ją į šimto reikšmingiausių negrožinės literatūros kūrinių, išleistų nuo žurnalo įkūrimo (1923), sąrašą.
Visur, kur gyvena žmonės, visais laikais klestėjo mitai. Pirmykščių mitų atgarsiai teikia gyvybės religijoms, filosofijos kryptims, menams, įkvepia tiek pirmykščių, tiek mūsų laikų žmonių elgesio normas, mokslo bei technologijos atradimus ir... sapnus. Šių dienų pasaulis – racionalus ir pragmatiškas, bet, kaip ir prieš šimtus metų, mus keri mitai, padavimai, legendos.
„Herojus su tūkstančiu veidų“ – įvairių laikų ir tautų herojinių mitų tyrimas, pagrįstas didžiulės apimties faktine medžiaga, čia nagrinėjamas dažniausiai pasitaikantis mitologinis siužetas – stebuklingas herojaus gimimas, jo didvyriški žygdarbiai, išmintingas valdymas ir paslaptinga mirtis. Psichologai atskleidė daugelį mito paslapčių, bet mitai ir padavimai, nors ir moksliškai „iššifruoti“, nenustoja mūsų žavėti – priešingai, mokslinių studijų skaitymas leidžia iš naujo įvertinti naivumo ir begalinės išminties derinį, slypintį kokioje pasakaitėje.
Mitologiniai simboliai yra sielos kūriniai, ir kiekvienas iš jų turi galios užuomazgą, kilusią iš pradinio šaltinio. Kokia yra šios amžinosios vizijos paslaptis? Iš kokių dvasios gelmių ji kyla? Kodėl mitologija visur ta pati, nors jos apvalkalai skiriasi? Ir ko ji moko? Atsakymų į šiuos klausimus ieško Josephas Campbellas.