Leidykla „Lapas“ kviečia į tris išskirtinius renginius, ateinančio savaitgalio metu.
Mįslingas nutikimas Vilniuje: nusikaltimas, satyra ir miestas
Penktadienį, lapkričio 29 d. 16 val. kartu su „Vilniaus muziejumi“ įvyks naujos knygos „Vilnietiškas detektyvas“ pristatymas. Ar tarpukario Vilnius gali tapti detektyvinės istorijos centru? 1933-iaisiais laikraštyje Słowo publikuotas romanas „Vilnietiškas detektyvas“ atskleidžia ne tik kriminalinę intrigą, bet ir pašaipų to meto Vilniaus veidą. Šiandien romanas atgimsta knygoje, leidžiančioje pažinti tarpukario miesto gyvenimą ir politiką.
Šios knygos pristatymo diskusijoje dalyvaus: Rasa Antanavičiūtė, Vilniaus muziejaus direktorė, istorikas Povilas Andrius Stepavičius, menotyrininkas Ernestas Parulskis, diskusiją moderuos Audrius Ožalas. Tai – kvietimas pasinerti į miesto istoriją, satyrą ir detektyvo žanro grožį.
Vaizduotė kaip rezistencijos forma: knygos „Skaitant Lolitą Teherane“ pristatymas
Taip pat šį penktadienį, 18 val. plačiau visuomenei bus pristatoma ir dar viena leidyklos „Lapas“ neseniai pasirodžiusi knyga „Skaitant Lolitą Teherane“. Kaip literatūra gali tapti rezistencijos forma totalitarinio režimo akivaizdoje? Azar Nafisi memuarai „Skaitant Lolitą Teherane“ atskleidžia istoriją apie moterų skaitymo grupę, kur literatūra tampa slaptu prieglobsčiu ir vilties šaltiniu. Renginyje bus nagrinėjama, kaip literatūra padeda išlikti, kai laisvė yra griežtai ribojama. Knygos pristatymo diskusijoje dalyvaus: knygos vertėjas Aistis Žekevičius, politologė, Vidurio Rytų regiono ekspertė dr. Ieva Koreivaitė ir tekstų kūrėja, saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė, diskusiją moderuos žurnalistė Indrė Kiršaitė (NARA).
Architektūra kaip lietuviškumo manifestas: knygos „Jonas Mulokas. Architektūrinio identiteto paieškos globaliame pasaulyje“ pristatymas
Šeštadienį, lapkričio 30 d. 13 val. leidykla „LAPAS“ pristatys kartu su KTU leidykla išleistą knygą „Jonas Mulokas. Architektūrinio identiteto paieškos globaliame pasaulyje“. Jonas Mulokas – vienas garsiausių lietuvių išeivijos architektų, kurio kūryboje persipynė modernumas ir gilus lietuviškumo jausmas. Ši monografija „Jonas Mulokas. Architektūrinio identiteto paieškos globaliame pasaulyje“ atskleidžia kaip architektūra tampa kultūrinės tapatybės išraiška.
Knygos pristatymo diskusijoje dalyvaus: knygos bendraautoriai: doc. dr. Vaidas Petrulis, dr. Brigita Tranavičiūtė, dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis ir architektūros istorikė prof. dr. Marija Drėmaitė. Tai – įkvepianti kelionė po architektūros istoriją, kurioje susitinka išeivijos lietuviškumas ir globalus pasaulis.
„Labai džiaugiuosi, kad šio sezono naujienos pasirodo bendradarbiaujant su labai respektabiliais partneriais. Knygą apie architektą Joną Muloką išleidome su Kauno technologijos universitetu, o „Vilnietišką detektyvą“ – su ilgamečiais partneriais Vilniaus muziejumi. Leidyklą matau kaip idėjų laboratoriją, kurioje temos ir autoriai randa vieni kitus ir kuriasi daug prasmingų partnerysčių,“ – dalinasi leidyklos „Lapas“ vadovė Ūla Ambrasaitė.