Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Literatūros kalendorius: kas svarbaus pasaulyje įvyks gruodį?

Nepasiklysti literatūros pasaulyje nėra paprasta – kiekvieną mėnesį skaitytojus pasiekia nauji autorių kūriniai. Kurie iš jų verti dėmesio? Kviečiame šiuos literatūrinus reiškinius sekti drauge – „The Guardian“ siūlo atkreipti dėmesį į gruodžio mėnesio literatūros įvykius.
Skaitymas
Skaitymas / Vida Press nuotr.

Metų pabaigoje, kaip įprasta, nėra daug įvykių, susijusių su knygomis. Svarbiausiomis literatūrinėmis premijomis autoriai ir vertėjai jau apdovanoti, leidyklos dėliojasi ateinančių metų leidybinius planus. Tad nenuostabu, kad „The Guardian“ išskiria tik vieną knygą, kuri, pasak leidinio, yra verta pasaulio skaitytojų dėmesio.

Šis kūrinys – amerikiečių karikatūristės Alison Bechdel grafinė prisiminimų knyga „The Secret of Superhuman Strength“, kurioje kalbama apie sveiką gyvenseną, fitnesą, sportą. Autorė garsi savo 2006 metais išleista grafine biografija „Fun Home“, kurioje pasakojo apie savo gyvenimą, santykius su tėvu, jo savižudybę. Po šio kūrinio pasirodymo A.Bechdel tapo viena mėgstamiausių amerikiečių karikatūrisčių.

Kaip pažymi „The Guardian“, šios grafinės novelės pasirodymas – labai laukiamas įvykis.

Vienas iš knygos „The Secret of Superhuman Strength“ komiksų
Vienas iš knygos „The Secret of Superhuman Strength“ komiksų

Įvykiai

16 dieną sukanka 100 metų nuo britų rašytojo, futuristo Arthuro Charleso Clarke'o gimimo. Autorius geriausiai žinomas kaip mokslinės fantastikos romano „2001 metų kosminė odisėja“ autorius. Šią 1968 metais išleistą knygą ekranizavo garsusis Stanley Kubrickas. A.Ch.Clarke'as kartu su amerikiečių autoriais Robertu A.Heinleinu ir Isaacu Asimovu ilgą laiką buvo vadinami Didžiuoju mokslinės literatūros rašytojų trejetu.

Knygos viršelis/Knyga „2001 metų kosminė odisėja“
Knygos viršelis/Knyga „2001 metų kosminė odisėja“

Prieš 200 metų, gruodžio pabaigoje, jau po britų rašytojos Jane Austen mirties buvo išleisti du jos kūriniai – satyriškas gotikinis romanas „Nortangerio abatija“ ir knyga „Įsitikinimas“. Abu kūriniai išleisti vienu metu. Pati J.Austen garsi savo romanais, kuriuose meistriškai vaizduodavo moterų portretus. Vienas garsiausių jos kūrinių – „Puikybė ir prietarai“ – daug kartų ekranizuotas.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Jane Austen paveikslas
„Wikimedia Commons“ nuotr./Jane Austen paveikslas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos