Tarp spalio mėnesio įvykių „The Guardian“ išskiria kelių knygų pasirodymą bei literatūrinius jubiliejus ir sukaktis.
Negrožinė literatūra
Rašytoja Hilary Spurling leidžiasi į sudėtingą literatūrinę kelionę – skaitytojams pristato knygą „Anthony Powell: Dancing to the Music of Time“ apie vieną iškiliausių visų laikų Didžiosios Britanijos rašytojų Anthony Powellą. Jis geriausiai žinomas dėl dvylikos dalių knygų serijos „A Dance to the Music of Time“. Žurnalas „The Times“ A.Powellą yra įtraukęs tarp 50 reikšmingiausių britų rašytojų, kūrusių nuo 1945 metų. H.Spurling knygai pasitelkė A.Powellą pažinojusių žmonių pasakojimus ir prisiminimus, jo laiškus, užrašus. Tai knyga apie tragiškus ir džiaugsmingus vieno iškiliausių britų literatūros atstovo gyvenimo tarpsnius.
Rašytojas Neilas Gaimanas šią knygą apibūdina kaip skirtą visiems – ir homoseksualams, ir heteroseksualams, o „Amazon“ tiesiog rašo paprastai: viena laukiamiausių metų biografijų. Tai amerikiečių rašytojo Armisteado Maupino gyvenimo istorija „Logical Family“, kurioje pasakojimai dėliojami nuo to, kaip jis sukūrė garsiąją devynių istorijų seriją „Tales of the City“, iki prisipažinimo, kadyra gėjus ir tapimo aktyviu homoseksualų teisių gynėju. Kartu tai žvilgsnis į kelių dešimtmečių Jungtinių Valstijų visuomenės raidą.
Grožinė literatūra
Daugelio literatūrinių premijų, tarp kurių yra ir „Man Booker“ prizas (gautas 2004 metais), laureatas Alanas Hollinghurstas po šešerių metų tylos pristato naują knygą. Pastaroji britų autoriaus knyga, pasirodžiusi 2011 metais, pateko į ilgąjį „Man Booker“ premijos sąrašą. Įdomu, kaip skaitytojai įvertins romaną „The Sparsholt Affair“, kuriame kalbama apie pastarojo šimtmečio socialines ir seksualines revoliucijas, turėjusias įtakos šiandienei mūsų visuomenei ir jos raidai.
Grįžta skaitytojų pamėgtas profesorius Robertas Langdonas – amerikiečių rašytojas Danas Brownas pristato penktą knygą apie šį literatūrinį personažą. Romanas „Origin“ iš pradžių pasirodys JAV ir Kanadoje. Knygoje R.Langdonas vėl leisis į naują simbolių ir istorijos kelionę, kurios metu keliaudamas per keturis miestus ieškos atsakymų į ilgai slėptą tiesą. Nereikia net abejoti, kad ši D.Browno knyga taps dar vienu autoriaus bestseleriu.
Įvykiai
14 dieną sukanka 125-eri metai nuo pirmos knygos apie legenda tapusį detektyvą Šerloką Holmsą – „Šerloko Holmso nuotykiai“ – pasirodymo. 1892 metais išleistos knygos autorius – britų rašytojas Arthuras Conanas Doyle'as. Šerloko Holmso personažas vis dar populiarus, kaip ir knygos apie jį bei šių knygų ekranizacijos.
16 dieną minimas vokiečių rašytojo Günterio Grasso gimimo 90-metis. Autorius išgarsėjo knygų trilogija, kurią sudarė trys knygos – „Skardinis būgnelis“ (1959), „Katė ir pelė“ (1961) ir „Šuniški metai“ (1963). 1999 metais autorius apdovanotas prestižine Nobelio literatūros premija. Garsus dramaturgas ir poetas mirė 2015 metais.
17 dieną bus paskelbtas prestižinės „Man Booker“ premijos laureatas. Garbų literatūrinį prizą gauti pretenduoja šeši autoriai ir jų knygos: amerikiečių rašytojai Paulas Austeris (knyga „4321“) ir George'as Saundersas („Lincoln in the Bardo“), škotų autorė Ali Smith („Autumn“), Pakistano rašytojas Mohsinas Hamidas („Exit West“) ir dvi debiutuojančios rašytojos – britė Fiona Mozley („Elmet“) ir amerikietė Emily Fridlund („History of Wolves“). Praėjusiais metais šią premiją laimėjo amerikiečių rašytojas Paulas Beatty.