Jo knygos gamtą atveria naujam žvilgsniui, padeda geriau ją suprasti ir labiau vertinti. Dabar lietuviškai pasirodo pirmoji P.Wohllebeno knyga vaikams – spalvotai iliustruota „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“ Ši knyga jau išversta į 17 kalbų, knygos leidimo teisės nupirktos 22 šalyse.
Daugiau kaip 20 metų šeimas ir vaikų grupes P.Wohllebenas lydi iškylose po mišką. O iškylautojams rūpi įvairiausi dalykai. Šioje knygoje vaikai ras atsakymus į įdomiausius klausimus. Knyga „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“ dalijasi miško paslaptimis ir magija vaikams suprantama kalba.
Autorius kviečia vaikus ir jų tėvelius stebėti medžius ir gyvūnus, spręsti linksmus galvosūkius, atlikti smagius eksperimentus, paliesti, išmėginti. Knyga rekomenduojama vaikams nuo 6-erių ir vyresniems. Geriausia, jeigu tyrinėjantį vaiką miške ar parke lydės tėveliai – knyga gali padėti kartu turiningai praleisti laiką gamtoje.
Ar medžiai naktį miega? Kaip jie kalbasi vieni su kitais? Ar medžiai turi tėvus? Ar miške yra internetas? Kodėl eglė turi daugiau spyglių negu lapuotis – lapų? Ar varnos gali žmogui atnešti dovanų? Pasivaikščiojimas po parką ar mišką jau nebebus toks pat kaip anksčiau.
Knygos struktūra sumaniai apgalvota – paįvairinimui skyreliuose yra skirtingų segmentų: „Miško žinios“, „Išmėgink“, „Žiūrėk“, „Galvosūkis“ – tiek mažam, tiek vyresniam skaitytojui žiovauti vartant knygą neteks. Pavyzdžiui, segmente „Išmėgink“ autorius siūlo sudaryti medžių žievių albumą. „Popieriaus lapą prispausk prie žievės. Kita ranka suėmęs kreidelę braukyk įžambiai per popierių. Žievės gruoblėtumą lape nužymės spalvota pastelė – atspaudas. Pasidaręs įvairių medžių žievių piešinių, galėsi susidaryti jų rinkinį.“ Kitas pavyzdys – kaip pajusti skruzdžių skleidžiamą kvapą? Paplekšnoti delnu skruzdėlyną ir pauostyti delną! Skruzdėms dėl to nieko baisaus nenutiks. Skatindamas nebijoti eiti į mišką ir tyrinėti, liesti aplinką, autorius primena apie atsargumą: skruzdė gali įsmukti ir po kelnėmis ir įgelti.
Knygą išvertė viena geriausių vertėjų iš vokiečių kalbos – Zita Baranauskaitė-Danielienė, vertimą peržiūrėjo gamtininkas Almantas Kulbis, parašęs naudingų komentarų Lietuvos skaitytojams.
Nuo šio leidinio leidykla „Kitos knygos“ pasuko ekologijos kryptimi. Klimato atšilimą daugiausia sukelia CO2 (anglies dioksido) kiekis atmosferoje, kurį toliau didina transporto priemonės, elektros ir šilumos energijos gamyba. Vienas iš veiksmingiausių klimato kaitos reguliavimo būdų – miškų sodinimas ir plėtra. Šiai knygai spausdinti leidykla įsigijo ekokreditą ir prisidėjo prie prie CO2 emisijos mažinimo, miškų atsodinimo ir tvarios gyvensenos skleidimo. Įsigytas ekokreditas kompensuoja popieriaus gamybos ir transportavimo metu išskirto CO2 žalą. Visos lėšos už ekokreditus skiriamos „Plan Vivo“ sertifikuotai medžių sodinimo iniciatyvai, tvariai gyvensenai skleisti besivystančiose šalyse. Ekokredito ženklas – širdutės ir eglutės joje logotipas.