„Tai miestas, kurio grožis atsiskleidžia tik prisijaukinus jį, tik prisiderinus prie jo ritmo ir atsidavus vietinių rekomendacijoms“, – sako Lina Ever.
Lietuvoje žinomos žurnalistės, viešųjų ryšių konsultantės, romano „Objektyve meilė“ autorės Linos Ever antrojo romano veiksmas vyksta Berlyne, kur ji su šeima gyvena jau trejus metus. Romane daug pačios autorės emigrantiško gyvenimo patirties ir daug jos mylimo miesto detalių. Autorė tikisi, kad daliai skaitytojų šis romanas galėtų tapti ir savotišku gidu po Berlyną arba bent jau paskata jį aplankyti. Ji pati organizuoja individualias ekskursijas po Berlyną, rašo blogą berlynodienorastis.blogspot.com bei administruoja feisbuko bendruomenės puslapį Vilnius-Berlynas.
Norėjau romane perteikti nors truputėlį savo jausmų šiam beprotiškam, meniškam, laisvam ir visiškai nevokiškam miestui
„Norėjau romane perteikti nors truputėlį savo jausmų šiam beprotiškam, meniškam, laisvam ir visiškai nevokiškam miestui, kuris skatina kiekvieną ne prisitaikyti, bet keistis ir kartu išmokti švęsti gyvenimą. Žavu tai, kad vartotojiškoje Europoje Berlynas yra lyg sala, kur žmonės vis dar vertinami pagal tai kaip mąsto ir ką sugeba, o ne pagal tai, kiek turi“, – sako autorė.
Pasak jos, rengtis vardiniais drabužiais ir važinėti brangiais automobiliais šiame mieste yra blogo tono ženklas, užtat madinga pirkti blusturgiuose ir ekologinių prekių parduotuvėse, vakarieniauti jaukiose veganų kavinėse, tausoti gamtą ir gyventi ekologiška dvasia. Gatvės menas ir muzika yra neatsiejama alternatyvaus meno sostine pavadinto miesto dalis. Tuo ir itin aktyviu meniniu gyvenimu paaiškinama jo trauka meniškiems žmonėms iš viso pasaulio.
Romanas „Ruduo Berlyne“ – tai romantiška istorija, nutikusi šiame mieste vieną rudenį, autorės mėgstamiausią metų laiką. Drovioji, vos iš smurtaujančio vyro nagų ištrūkusi menininkė Klaudija pardavinėja papuošalus jaunimo pamėgtame pačiame žinomiausiame Berlyno blusturgyje Mauerparke, kur ją netikėtai pamato nuobodžiaujantis vienišius Štefanas. Ji naujokė, tad jis pasisiūlo būti jos gidu po Berlyną. Taip po truputį jos jautrioje, bet labai įskaudintoje sieloje, pradeda busti jausmai rūpestingam vokiečiui ir netikėtumų kupinam ir jos menišką sielą nuolat stulbinančiam miestui. Bet ar lemta jiems būti kartu? Ar lemta likti Berlyne?
Lina Ever teigia, kad pagrindinė šio romano tema – nebijoti permainų, ištrūkti iš niekur nevedančių santykių, pasiryžti keistis, išmokti atsipalaiduoti, mėgautis gyvenimu ir dar kartą išdrįsti įsimylėti. Naują vyrą ir naują miestą.
Tiksliausiai Berlyno dvasią apibūdina citata iš knygos: „Jie abu buvo tokie skirtingi, kad susitikti galėjo tik Berlyne – mieste, kur susitinka rytai ir vakarai, kuriame vienodai bendrauja įvairių tautybių, rasių, profesijų žmonės, kuriame visi jaučiasi jauni, kad mokytųsi ir pakankamai patyrę, kad nebijodami skleistų savo išmintį, mieste, kuris tapo neišsemiamu įkvėpimu visiems kūrybiškiems žmonėms, kuriame visada tvyro savaitgalio nuojauta ir kuriame į nieką pernelyg rimtai nežiūrima. Kur tavęs niekas nepastebi, nevertina, nesmerkia, neliaupsina ir dėl to jautiesi toks laisvas daryti tai ką nori tu, o ne tave supanti minia ar savo lūkesčius ant pečių užkrovę artimieji“.