Feisbuko sekėjai per savaitę išpirko 1 200 knygų
Mantvydą Leknicką būtų galima pavadinti savotišku rekordininku. Savo pirmąją poezijos knygą jis pardavė per savaitę, skleisdamas apie ją informaciją tik feisbuke ir savo bloge. Jaunas vaikinas dirba reklamos agentūroje, o laisvalaikiu rašo eiles ir publikuoja minėtuose šaltiniuose.
Tūkstančiai jo sekėjų debiutinę knygą išpirko per savaitę. Bet gerbėjai vis rašė laiškus prašydami knygos, todėl autorius išleido papildomą tiražą. Vaikinas labai džiaugiasi sėkmingu debiutu, bet dar labiau tuo, kad padedamas draugų viską padarė pats. Jį džiugina susitikimai su skaitytojais ir jis jau svajoja apie naują knygą.
Tūkstančiai jo sekėjų debiutinę knygą išpirko per savaitę
Debiutinė garsios Lietuvos stilistės Agnės Gilytės knyga „Spintologija“ prieš patekdama į knygynus atsidūrė stiliui neabejingų moterų rankose. Savo pirkiniu jos viešai džiaugėsi ir dalijosi su draugėmis feisbuko paskyrose.
Knygą Agnei padėjo išleisti leidykla „Alma littera“. Kai leidinys pasiekė knygynus, daugiau nei 700 knygų jau buvo nupirkta internetu. Autorė paskelbė apie išankstinius užsakymus savo bloge ir sulaukė antplūdžio. Knygos pirmasis tiražas per rekordiškai trumpą laiką išpirktas ir skaitytojai sulaukė naujo.
Pirmoji Lietuvoje knyga nuotakoms
Simona Krasauskienė su autorių kolektyvu parengė knygą nuotakoms „Nuotakos biblija“ ir vestuvių planuoklį. Analogų Lietuvoje neturinti knyga knygynuose bus parduodama tik nuo 2015 m. kovo mėnesio pradžios, o išankstiniai užsakymai priimami jau dabar specialiai knygai sukurtoje interneto svetainėje.
Didelė dalis numatomo tiražo jau parduota. Paklausta, kodėl knygą pirmiausia pardavinėja internetu, knygos sudarytoja atsakė, kad nuotakos dažniausiai visko ieško internetu, tad ir pirmas reikalingiausias vestuvių planavimo daiktas parduodamas per internetą. Knyga pirmiausia pasieks tas merginas, kurios knygą rezervavo iš anksto.
„98 kūrybiškumo istorijos“ tapo ir rinkodaros mokymais
Du autoriai – Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius – leidosi į avantiūrą ir išleido kūrybiškumo vadovėlį „Žmogus, kuris žinojo viską“. Jame aprašomi atvejai, įvykiai, vizijos, sprendimai, kai ieškodamas išeičių asmuo pasielgė neįprastai ir laimėjo. Istorijos papildytos iliustracijomis. 100 talentingų kūrėjų iš viso pasaulio specialiai šiai knygai vizualizavo žmogų, kuris žino viską. Pagal šią knygą yra sukurti ir kūrybiškumo mokymai.
Autoriai nusprendė leisti knygą patys, nes taip įdomiau – patys kontroliuoja viską: knygos leidybą, pardavimus, rinkodarą ir daro taip, kaip jiems atrodo teisinga. „Yra ir kita medalio pusė – dabar jau žinome, kodėl lietuvių autoriai vengia tai daryti patys: daug parašų, daug tvirtinimų, sąskaitų... tikrai baisi biurokratija“, – komentuoja Tomas Ramanauskas.
Knygos pardavimo pradžia sėkminga. Ji parduodama knygynuose ir internete. „Tikime, kad Lietuvos gyventojai vis labiau prekes perka internetu, todėl fizinis knygos buvimas knygyne didelės pridėtinės vertės nesudaro“, – sako autoriai.