„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Nežudyk strazdo giesmininko“ ir „Heklberio Fino nuotykiai“ JAV sulaukė cenzūros kirčio

Harper Lee knyga „Nežudyk strazdo giesmininko“ ir Marko Twaino „Heklberio Fino nuotykiai“ sulaukė cenzūros kirčio – kai kuriose Virdžinijos (JAV) valstijos mokyklose šios knygos uždraustos dėl rasistinės kalbos, rašo „The Guardian“.
Harper Lee
Harper Lee / Vida Press nuotr.

Dėl rasistinių įžeidinėjimų knygose į vietos valdžią kreipėsi vieno sūnaus motina, kuri pasibaisėjo kūriniuose naudojama kalba. Po šio skundo kai kuriose Akomako apygardos mokykloje H.Lee ir M.Twaino kūriniai dingo iš mokyklų bibliotekų lentynų.

„Nežudyk strazdo giesmininko“ ir „Heklberio Fino nuotykiai“, pasak JAV Bibliotekų asociacijos, patenka į dažniausiai ginčus keliančių knygų sąrašą. Šiame sąraše galima rasti ir Margaret Atwood kūrybos, taip pat ir garsųjį „Anos Frank dienoraštį“ ir Williamo Shakespeare'o „Romeo ir Džuljetą“.

JAV dažnai kyla ginčų dėl knygų draudimų. Pavyzdžiui, lapkritį Tenesio valstijoje sulaukta Michelle Edmisten skundo dėl istorinės knygos, įtrauktos į švietimo programą. Ji reikalavo, kad knyga būtų kuo greičiau pašalinta iš mokymosi proceso, nes joje netinkamai kalbama apie islamą ir tai, pasak jos, kas dėstoma knygoje, yra islamo propaganda.

Tuo tarpu Ajovos valstijoje sulaukta skundų dėl Stepheno Chobsky knygos „Atskalūno laiškai“. Buvo kreiptasi dėl seksualumo knygoje. To pakako, kad knyga sulauktų cenzūros kirčio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Septynios knygos, kurios buvo uždraustos dėl keisčiausių priežasčių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų