„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nori daugiau mąstyti: nauji filosofinių knygų vertimai randa vietą skaitytojų lentynose

Filosofinėje literatūroje besispecializuojančiai leidyklai „Phi knygos“ šių metų knygų mugė buvo sėkmingiausia per 8 metų egzistavimo laikotarpį. Filosofiniai bestseleriai – Jeano-Paulio Sartre’o Įsivaizduojamybė (vert. Daina Habdankaitė ir Lina Perkauskytė), Nigelio Warburtono „Glausta filosofijos istorija“ (vert. Marius Jakštas) susilaukė didžiausio lankytojų dėmesio.
Vilniaus knygų mugė
Vilniaus knygų mugė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šios dvi knygos, kartu su Jano Patočkos „Platonu ir Europa“, buvo pristatytos mugės metu. Didžiulio dėmesio susilaukė mugėje apsilankęs britų filosofas Nigelis Warburtonas, „Phi“ kvietimu į mugę atvykęs iš Oksfordo.

Jeano-Paulio Sartre’o knygos „Įsivaizduojamybė“ pristatymą moderavo filosofas Dalius Jonkus, dalyvavo filosofai Kristupas Sabolius ir Nijolė Keršytė. Pristatyme Nijolė Keršytė pastebėjo, kad Sartre’as, kaip filosofas, apskritai nepažįstamas lietuviams, todėl visų pirma kalbėta apie „Įsivaizduojamybės“ vietą Sartre’o filosofijoje. Apžvelgti ir knygos leidybos, vertimo niuansai, pristatytas Sartre’o indėlis į vaizduotės tyrinėjimus. Įdomiausia pristatymo dalis – skirtingos Sartre’o knygos interpretacijos versijos.

Išskirtinio dėmesio susilaukė mugės metu vykęs susitikimas su filosofu Nigeliu Warburtonu, knygos „Glausta filosofijos istorija“ autoriumi.

N.Warburtoną Vilniuje kalbino filosofas Kęstas Kirtiklis. Britų filosofas pristatyme pasakojo apie filosofijos svarbą gyvenime, jos populiarinimą, filosofinės tinklalaidės sėkmę.

Maža, filosofijai angažuota leidykla šiai dienai gali pasigirti išleidusi daugiau nei 40 filosofinių veikalų, parengusi daugiau nei 15 elektroninių knygų, surengusi ne vieną filosofinę diskusiją. Šiais metais net trys knygos pateko į Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos sudaromus negrožinės literatūros sąrašus.

Ateinantis leidybinis sezonas atrodo nemažiau intriguojantis: netrukus pasirodys Carlo von Clausewitzo Apie karą I-II dalys (verčia Antanas Gailius), James’o Hibbardo knyga „Dviračių menas“ (verčia Ieva Tomaševičiūtė), Clarice Lispector „Aistra pagal G.H.“ (verčia Irma Čižauskaitė), Rogerio Scrutono „Kantas: labai glaustas įvadas“ (verčia Laurynas Barkauskas), Aldžio Gedučio ir Kęsto Kirtiklio tyrimas apie kokybės sampratą humanitariniuose moksluose, knyga vaikams apie filosofo Vosyliaus Sezemano gyvenimą, kuriama filosofo Lauryno Peluričio ir menininkės Živilės Žvėrūnos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“