„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Obuolio“ leidyklos arsenalas Vilniaus knygų mugėje: lietuvių autoriai ir išskirtinės jų istorijos

Šių metų Vilniaus knygų mugėje „Obuolio“ leidykla džiugina daugybe lietuvių autorių kūrinių, kuriuose – įkvepiančios kelionės, Italijos skonis ir stilius, susitaikymas su Lietuva, sveikatos bei grožio formulės ir šių dienų aktualijos.
Vilniaus knygų mugės atidarymo akimirka
Vilniaus knygų mugės atidarymo akimirka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ne mažiau intriguoja ir užsienio naujienos: knyga apie garsųjį Kolumbijos narkotikų baroną „Pablas Eskobaras – mano tėvas“, naujas Larso Keplerio detektyvas „Žaidimų aikštelė“, o ieškantiems būdų taupyti laiką ir turėti jaukius namus – „Japoniškas tvarkymosi menas praktiškai“.

Kultūrizmo čempionas Andrius Pauliukevičius šiemet savo skaitytojus džiugina net dviem knygomis: bestseleriu tapusio „Tobulo kūno“ tęsiniu – „Tobulesnis kūnas“, kuriame dar išsamiau analizuojami klausimai apie mitybą ir treniruotes. Antrojoje A.Pauliukevičiaus knygoje „Mano Afrika“ – kelionių po egzotiškąją Namibiją, iš kurios yra kilusi Andriaus žmona Ilka, istorijos. A.Pauliukevičius gyvai ir su humoru pristato Namibijos gamtos ir kultūros turtus, lygina gyvenimą ten ir čia, dalijasi įspūdingiausiomis nuotraukomis.

Ką bendro turi blogis ir veganizmas? Netikėtas atsakymas į šį klausimą laukia fotografės, menotyrininkės Agnės Gintalaitės romane „Bloga veganė“. Tai istorija apie jauną ir žavią įžymybių fotografę Jurgą. Spindintis Lietuvos žvaigždžių gyvenimas, kurį kasdien pro savo fotoobjektyvą mato pagrindinė herojė, susipina su Jurgos nuo vaikystės saugoma paslaptimi ir atveda prie netikėto paaiškinimo, kodėl ji tapo vegane ir dar BLOGA. Knygos nuotaiką papildo Rimo Valeikio iliustracijos.

Edvardo Žičkaus knyga apie Jeleną Tulčiną „Nepavaldi likimui“ privers patikėti, kad sveikas ir laimingas gyvenimas be ligų – įmanomas. Žvaigždžių dietologe vadinama J.Tulčina atskleidžia dar nematytą savo gyvenimo pusę. Ji atvirai pasakoja apie tekusius likimo išbandymus: ligas, pirmąją meilę ir skyrybas, kupiną baimės vaikų laukimą, netikrus draugus ir tai, kaip ji atrado savąjį sveikatos receptą.

Labiausiai aptarinėjamas lietuviškai rašantis autorius nesibeldžia į grožinės literatūros erdvę – jis išspiria duris koja. Taip būtų galima apibūdinti pirmąjį Andriaus Užkalnio romaną „Taip gyventi verta“. Autoriaus fantazijų pasaulyje SUSITAIKOMA SU LIETUVA – tai pagardinta juoduoju humoru ir ironija, pramogų verslo ir lietuviškomis realijomis.

Publicistas ir visuomenininkas Donatas Paulauskas savo knygoje „Feminizmas – žodis, kurio negalima minėti“ griauna mitus apie feminizmą, vyrų ir moterų santykius bei jų teises. Autorius drąsiai kalba nejaukiomis temomis ir atsako į svarbiausius klausimus: kas pasikeitė moterų teisių srityje nuo Žemaitės 1907 m. siūlymo „sulyginti moterų ir vyrų teises“ iki šių dienų „Moterys kalba“ projekto „#Superherojės“ ir kodėl šiandien feminizmas vis dar reikalingas tiek moterims, tiek vyrams.

„Stilingi, žavūs ir besimėgaujantys gyvenimu“ – taip italus apibūdina žurnalistė Jurga Jurkevičienė. Tačiau ji nenuvertina lietuvių vyrų, priešingai, J.Jurkevičienė būtent jiems skyrė savo knygą „Stilingi egoistai“, kurioje atskleidžia itališko žavesio paslaptis. Ši knyga – mados, stiliaus ir laimingo gyvenimo būdo vadovas vyrams bei galimybė moterims sužinoti, ko reikia, kad jų partneriai jaustųsi laimingi.

Kol Jurga rašė knygą apie italus, jos vyras Paulius Jurkevičius analizavo gastronominio tobulėjimo paslaptis. Tiesiai į mugę atkeliauja jo knyga „Dėl skonio ginčijamasi“, kurios centre – aukšto lygio, intelektualus, tobulas valgytojas arba tiesiog gurmė. P.Jurkevičius pasakoja, kaip patirti valgymo malonumą, ir atskleidžia įdomiausių istorijų apie skonį – ką kavai suteikia cukraus maišymas priešingu šaukštelio galu, kodėl vienoje iš Italijos bažnyčių ant altoriaus padėta pastos, kas yra gastronominis auklėjimas ir galiausiai – kodėl dėl skonio visada ginčijamasi?

Moterys – neišsenkanti tema, ypač jei kalbame apie tokias, kurios žavi savo stiprybe, ryžtu, talentu ar pasiekimais. Kaip tik tokių moterų istorijas surinko ir į vieną knygą pavadinimu „Moterys. 12 įkvepiančių istorijų“ sudėjo žurnalistė, viešųjų ryšių specialistė Aušra Prasauskaitė. Knygos herojės – ypatingos asmenybės, keičiančios Lietuvos ir pasaulio veidą, savo kūryba ar darbais įkvepiančios aplinkinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų