Pokalbiuose su Greimu atsiskleidžia platus jo mokslinių, kultūrinių ir visuomeninių interesų bei darbų spektras – nuo dabartinės lietuvių kultūros ir kultūros istorijos iki jo sukurtos ir pasaulyje paplitusios Paryžiaus semiotikos mokyklos teorinių principų bei mitologijos tyrimų, taip pat visų šių dalykų dinamika nuo 1956 iki 1990 m. Knyga atskleidžia plačią ir vieningą Greimo gyvenimo, intelektualinės autobiografijos ir visuomeninių, kultūrinių interesų panoramą. Didžioji dalis tekstų skelbiama pirmą kartą, o tuos, kurie publikuoti pakartotinai, naujai ir dažnusyk netikėtai nušviečia chronologinis kontekstas, kuriame jie atsiduria.
Greimo „Pokalbiai“– tarsi nedidukai įvadai į jo teorijas. Čia jis pasako ar paryškina tai, kas teoriniuose veikaluose lieka fone. Autokomentarai, saviinterpretacijos, asmeniški liudijimai brėžia ryškius intelektualinio autoportreto štrichus.
Greimas geriausiai mokėjo paprastai ir sykiu fundamentaliai paaiškinti sudėtingiausius savo teorijos klausimus, tad knyga bus prieinama anaiptol ne tik į semiotiką besigilinantiems akademikams, bet ir plačiai išprususiai auditorijai.
Knyga skirta Greimo paveldo tyrėjams, įvairių lituanistikos krypčių mokslininkams, studentams ir plačiajai visuomenei. Mokslininkams ir studentams tai patikimas semiotikos ir greimistikos tyrimų bei studijų pagrindas. Plačiai visuomenei knyga aktuali dėl joje gvildenamos problematikos ir prieinamo dėstymo stiliaus.