Knyga „Prikelta atmintis: šimtmečio eksponatai“, kurioje pristatomi Mažosios Lietuvos tautiniai kostiumai, dialektas, kultūra ir istorija, kviečia skaitytojus giliau pažvelgti į šio regiono žmonių gyvenimus bei tradicijas.
Leidinys parengtas pagal Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje 2023 m. vykusios mokslinės konferencijos ir parodos, skirtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, medžiagą.
Istorikų, kalbininkų, etnologų, bibliotekininkų, liaudies meno meistrų parengtuose straipsniuose tyrinėjami ne tik įvairių laikotarpių tautiniai drabužiai, aprangos priedai, bet ir Mažosios Lietuvos regiono istorija, vietinių gyventojų gyvenimai. Ypatingas dėmesys skiriamas pelkininkams – unikaliai agrarinės kultūros grupei, gyvenusiai pelkėtose vietovėse.
Knygoje pateikiamos teorinės žinios bei praktinės rekomendacijos, kaip pagal muziejaus eksponatus pasigaminti rankų darbo kostiumus ir jų dekoratyvias detales.
Be to, kalbama apie lino, drobės, marškinių svarbą žmogaus gyvenime, Ukrainos tradicijas. Leidinio tikslas – pristatyti naujausius mokslo tyrimus apie Mažąją Lietuvą, paviešinti iki šiol nepublikuotus muziejinius eksponatus, suteikti galimybę skaitytojui gilintis į liaudies meno simboliką, skatinti domėjimąsi unikaliomis Mažosios Lietuvos regiono kultūros vertybėmis.
Knyga yra tarptautinės reikšmės, nes jos straipsnių anotacijos pateikiamos anglų kalba, leidžiant pažinti šį regioną užsienio tyrėjams bei turistams. Tai reikšmingas prisidėjimas prie tarptautinių kultūros paveldo tyrimų. Leidinyje sujungiamos mokslo ir praktikos žinios, šiuolaikinis skaitytojas skatinamas vidiniam dialogui su senąja kultūra bei paveldu.