Konkursus, naujienas apie knygas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.
Savaitraščio „Charlie Hebdo“ redaktorius tvirtino, kad naujoji knyga „Mahometo gyvenimas“ yra edukacinė, pagrįsta tyrimais ir parengta tunisiečių kilmės prancūzų sociologo vardu Zinebas.
Savaitraščio leidėjas ir komiksų piešėjas Stephane'as Charbonnier, prisidengęs slapyvardžiu Charb, sekmadienį pareiškė: „Tai biografija, autorizuota islamo, nes ji buvo redaguojama musulmonų.“
Charb šiai komiksų knygai, kurios pirmajame puslapyje pavaizduota, kaip pranašas ant kupranugario joja per dykumą, piešė iliustracijas.
„Nemanau, kad aštresnio proto musulmonai galėtų rasti ką nors nederama“, – sakė leidėjas.
„Nemanau, kad aštresnio proto musulmonai galėtų rasti ką nors nederama“, – sakė jis.
Leidėjas aiškino, kad mintis išleisti tokią komiksų knygą jam kilo 2006 metais, kai vienas Danijos laikraštis išspausdino pranašo Mahometo karikatūras, kurias vėliau perspausdino „Charlie Hebdo“, tuo išprovokuodamas piktus protestus musulmonų pasaulyje.
„Prieš juokiantis iš kokio nors veikėjo geriau yra jį pažinti. Nors daug žinome apie Jėzaus gyvenimą, nieko nežinome apie Mahometą“, – sakė Charb.
„Charlie Hebdo“ jau ne kartą yra paskelbęs pranašo Mahometo karikatūrų, sakydamas, jog tokiu būdu gina kalbos laisvę. Tačiau tai kursto musulmonų pyktį, nes jie tiki, jog bet kokie pranašo atvaizdai yra šventvagystė.
Rugsėjo mėnesį, kai keliose valstybėse vyko kruvini protestai dėl JAV sukurto mažo biudžeto filmo, kuriuo įžeidžiamas pranašas Mahometas, „Charlie Hebdo“ publikavo nuogo pranašo karikatūras.
2011 metais žurnalui išleidus numerį pavadinimu „Charia Hebdo“, kuriame buvo kelios pranašo karikatūros, į „Charlie Hebdo“ redakciją buvo mesta padegamoji bomba, be to, buvo įsilaužta į žurnalo interneto svetainę.
S.Charbonnier, kuris yra sulaukęs grasinimų mirtimi, gyvena saugomas policijos.