Kaip sako literatūros kritikė Jūratė Čerškutė, „tai tekstas apie XXI amžių ir realų gyvenimą jame, apie žmones, manančius, kad neturi sielos, bet tikrai turinčius gyvenimo kryptį, to do listus ir feisbuką iškeitusius į instagramą.“
Savaitgalį Smiltynės jachtklube G.Grušaitė kartu su Žygimantu Kudirka (aka Mesijus) ir artimiausiais draugais kalbėjosi apie pagrindinį jo personažą – Stasį Šaltoką, jo keliones po Pietryčių Aziją ir meilę šunims. „Stasys Šaltoka yra personažas, kurį daugybę kartų sutikote kur nors Yukatano naktyje, parodų atidarymuose ar vasaros festivaliuose, tai lengvai atpažįstamas nuo gyvenimo pavargęs narcizas ir cinikas, nes šiek tiek Stasio Šaltokos turime kiekvienas iš mūsų. Todėl būtent čia, Smiltynės jachtklube per festivalį Satta X, norėjau pirmo ne viešo pasišnekėjimo su auditorija, kuri jau seniai sekė Stasio Šaltokos blogą, tačiau galvojo, kad tai realus asmuo,“ – sakė G. Grušaitė.
Rašytojos bloge užgimęs jos alterego Stasys Šaltoka išaugo iki romano personažo. Romane Stasys Šaltoka 29-ojo gimtadienio rytą pabunda savo lovoje Niujorke su nepažįstama moterimi ir supranta, kad jo dienos gerai atrodo tik per instagram filtrus. Po fotogeniškais kasdienybės paviršiais tūno nerimas ir į nugarą stuksena klausimas KODĖL – ką the fuck daryt su savo gyvenimu? Stasys nusprendžia keisti kryptį ir išvyksta į Pietryčių Aziją, čia susiranda draugų, kartu daro filmus apie tai, kaip mato trečiąjį pasaulį, kartais suvalgo wan tan mee, phad thai ar bulvių košytės, viskas skęsta viskio ir sarkazmo upėse, o viduje – tyla.
Romaną „Stasys Šaltoka: Vieneri metai“ išleidusios leidyklos LAPAS vadovė ir redaktorė Ūla Ambrasaitė mano, kad romanas skaitytojams turėtų pasirodyti įdomus ir kalbos požiūriu. „Gabija daugiau nei dešimtmetį gyveno angliakalbėje aplinkoje, kuri veikė tiek jos žodyną, tiek gramatiką. Todėl redaguodamos romaną nusprendėme kalbą palikti tokią, kaip natūraliai bendraujame pačios, kaip kasdien susirašinėjame per feisbuką, kaip bendrauja gyvi mūsų kartos žmonės šiandien, kurie išmoko kalbėtis raštu. Mes nekursyvinam angliškų frazių, nes feisbuke nėra kursyvo funkcijos, nenaudojam kabučių ironijai reikšti, nes ją tiesiog jaučiame, dažnai nededam į kabutes ir pavadinimų, nes grafiškai jos kliūna, o dviprasmybės patinka. Tikiuosi, kad ir skaitytojai tai atpažins.“
G.Grušaitės debiutinis romanas „Neišsipildymas“ pasirodė 2010 m. vos jai baigus antropologijos ir socialinės medijos studijas Londono Goldsmith's koledže. Romanas vadintas šiandienos balsu literatūroje. Iškart po jo pasirodymo G. Grušaitė išvyko keliauti po Pietryčių Aziją, ir neplanuotai pasiliko Malaizijos mieste Penange. Čia kuravo įvairius viešojo meno projektus, įsteigė nepriklausomą meno centrą Hin Bus Depot, daug keliavo po pasaulį bei augino du šunis, kuriuos išgelbėjo nuo mirties gatvėje. Po šešerių metų leidyklai LAPAS įteikusigalutinį antrojo romano rankraštį, rašytoja nusprendė grįžti gyventi atgal į Lietuvą.
„Po penkių metų Londone ir šešių metų Malaizijoje grįžau gyventi į Vilnių. Prabėgo keli mėnesiai, jau apsiprantu su klimatu, maistu ir susipažįstu su naujomis vietomis. Trečiąjį romaną rašysiu jau čia, gimtajame mieste. Vienintelis dalykas, kurio trūksta iki pilnos laimės – šunys. Jie šiuo metu dar Malaizijoje ir kantriai laukia, kol įsikursiu, sutvarkysiu jų kelionės dokumentus ir parsivešiu. Jie niekad nematė žiemos, pirmąkart gyvenime pamatys sniegą. “
Oficialus ir viešas romano „Stasys Šaltoka: Vieneri metai“ pristatymas planuojamas rugsėjo mėnesį Vilniuje.