Pagrindinė konkurso idėja – „Mėgaukis rašydamas, iliustruodamas, improvizuodamas ir išreikšk savo jausmus lietuvių kalbai“. Jauni žmonės kviečiami žaisti kalba, atskleisti savo pozityvų požiūrį, o kartu nevengti ir provokuoti, inspiruoti diskusiją apie lietuvių kalbos šiuolaikiškumą, patrauklumą ir integralumą. Darbus siūloma kurti tiek pavieniui, tiek su bendraminčių grupe, naudoti bet kokią pasirinktą techniką. Geriausius plakatus organizatoriai kartu su rėmėja lauko reklamos bendrove „JCDecaux“ planuoja iškabinti didžiųjų Lietuvos miestų reklaminiuose stenduose.
Anot VLKK pirmininkės dr. Violetos Meiliūnaitės, „pasaulis sodrus įvairiausių dalykų. Vienas iš jų – kalba. Tad koks gi šiandienos jaunuolio santykis su lietuvių kalba? Tikimės, kad šio konkurso metu sukurti plakatai atskleis mums ištisą jausmų paletę. Juk natūralu, kad tą patį dalyką vertiname ir matome skirtingai,“ – skatindama įsitraukti į konkursą teigia VLKK vadovė.
Konkursas vyks dviem etapais. Vertinimo komisijoje dalyvaus patyrę grafikos ir lietuvių kalbos bei literatūros specialistai. I etapo konkursinių darbų laukiama iki š. m. gegužės 20 d. Komisijos atrinkti plakatai nuo birželio 21 d. bus eksponuojami parodoje VDA senuosiuose rūmuose II a. erdvėje (Maironio g. 6). Prasidėjus vasaros atostogoms čia bus laukiama mokyklų kolektyvų iš visos šalies.
Lankytojai galės rinkti jiems labiausiai patikusį plakatą. Visiems II etapo dalyviams bus įteiktos organizatorių padėkos, o laimėtojams – diplomai bei rėmėjų dovanos. Padėkomis bus apdovanoti ir prizininkus parengę pedagogai, todėl prašoma dailės, lietuvių kalbos ir literatūros bei kitų disciplinų mokytojų paraginti savo mokinius dalyvauti, pakonsultuoti. Geriausieji darbai bus paskelbti rudenį, jų autoriai pakviesti į baigiamąjį renginį.
Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros profesorė Marija Marcelionytė-Paliukė labai pritarė konkurso idėjai. Jos mama Elena Marcelionienė yra daugelio pradinių klasių lietuvių kalbos vadovėlių autorė.
„Augdami mudu su broliu buvome pirmieji vaikai, kurie perskaitydavo daugumą būsimų vadovėlių tekstų, atlikdavo pratybų sąsiuvinių užduotis. Mama turėjo du bandytojus namuose. Kai susitinku su mama, iki šiol karštai diskutuojame ir nuoširdžiai jaudinamės dėl atnaujinamų lietuvių kalbos ugdymo programų. Daug klausimų kyla... Tai viena iš priežasčių, kodėl įsitraukiau į šį projektą. O kita – visa esybe jaučiu, kad žmogus gali kurti, pasakoti istorijas, pažinti ir suvokti save, savo tapatybę tik gimtąja kalba. Žinau, šią akimirką girdisi daugybė o, bet, tačiau... Ir gerai, tegul jie skamba! Kalbėkimės! O man net ir tylėti gera lietuvių kalba. Namie šiuo metu garsiausiai juokiamės, kai dvylikametis sūnus skaito lietuviškas juokų pasakas, mįsles, patarles ir priežodžius. Ir, tiesą pasakius, nesijaučiame dėl to atitrūkę nuo nūdienos. Tikiu, kad jaunieji kūrėjai, kurdami plakatus, ras lietuvių kalbos įdomybių, kurios įkvėps, gal pavyks vizualiai pasiginčyti ir su kalbos vartojimo taisyklėmis... Su jauduliu lauksiu darbų, tikiu – bus įdomu“, – sako ji.
Plakato konkurso „Lietuvių kalba. Myliu...“ organizavimo tvarkos aprašas yra čia.