Knygos recenzento dr. Rimanto Miknio nuomone, „ši monografija – tai dar vienas svarus Č.Milošo asmenybės prasmių ir reikšmių mūsų Pasauliui liudijimas. Ji dar aiškiau, akivaizdžiau padeda skaitančiam suvokti, kad Č.Milošo pasaulėjauta, vertybių sistema – mūsų nūdienos egzistencinė dalis.“
Prof. dr. Vytauto Martinkaus, recenzavusio studiją, požiūriu, „knyga patraukia ir įtraukia skaitytoją. Puslapis po puslapio atsiveria sudėtingas ir gilus lietuviškasis Č.Milošo pasaulis. Žodis „palimpsestas“ puikiai tinka nusakant visų Nobelio premijos laureato lietuviškųjų kontekstų sluoksnius – jų daugybiškumą, asmenų biografijų ir jų pasaulėvaizdžių, Lietuvos kultūros ar istorijos įvykių koncentrus ir epicentrus – visus takus, kuriais skaitytoją veda studija.“
Knygos autoriai monografijos baigiamajame žodyje teigia, kad „iki šiol Č.Milošas yra nepalyginti daugiau davęs Lietuvai, negu Lietuvoje padaryta gilesniam jo suvokimui, realesniam buvimui, padėkojimui už tai, kad pasiekęs didelių kūrybinių aukštumų, įvertintas prestižiniais apdovanojimais, įgijęs moralinį autoritetą, liko atsigręžęs į Lietuvą, į gimtinę Nevėžio slėnyje, į Vilnių, kurį jautė ne kaip provinciją, o kaip sostinę. Tai įpareigojo, bet laisva valia. Laisva valia lietuvių kalba mūsų kultūros galimybėmis mąstyti apie Č.Milošą, jo lietuviškuosius kontekstus. Ir tuos, kuriuos suaktualina Č.Milošas, ir tuos, kurie suaktualina Č.Milošą.“
V.Daujotytės ir M.Kvietkausko monografiją „Lietuviškieji Česlovo Milošo kontekstai“ finansavo Lietuvos mokslo taryba ir Kultūros rėmimo fondas.
Taikomosios dailės muziejuje atidaryta Nobelio premijos laureato Č.Milošo 100-osioms gimimo metinėms skirta paroda veiks iki lapkričio 30 d.