Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 06 30

A.Antonenko: „Su Justina Gringyte dainuoju pirmą, bet tikiuosi, ne paskutinį kartą“

Į Lietuvą atvyko pasaulinio garso žvaigždė – tenoras Aleksandras Antonenko. Niujorko „Metropolitan“, Milano „La Scala“, Londono „Covent Garden“ ir kituose garsiausiuose pasaulio operos teatruose dainuojantis solistas džiaugiasi šiuo metu vykstančiomis repeticijomis su mecosopranu Justina Gringyte ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus. „Su Justina scenoje susitinkame pirmą kartą, bet tikiuosi, tikrai ne paskutinį“, – šypsosi garsusis tenoras, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Justina Gringytė ir Aleksandrs Antonenko
Justina Gringytė ir Aleksandrs Antonenko / Asmeninio archyvo nuotr.

Liepos 2 d. jį bus galima išgirsti Pažaislio muzikos festivalyje, liepos 3 d. – Vilniaus kongresų rūmuose, kur kartu su J.Gringyte ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, jis atliks įspūdingą Gustavo Mahlerio kūrinį „Daina apie žemę“.

Rygoje gimęs solistas nuo vaikystės domėjosi muzika, giedojo bažnyčioje. Savo muzikinį kelią A.Antonenko pradėjo Jāzeps Mediņš muzikos mokykloje, vėliau – Latvijos muzikos akademijoje, kur grojo mediniais pučiamaisiais ir paraleliai studijavo dainavimą pas Margaritą Gruzdevą, kurią solistas iki šiol vadina „antrąja mama“. Būtent ši vokalo pedagogė atrado A.Antonenko talentą ir iki šiol yra pagrindinė jo vokalo mokytoja ir mentorė.

Dainininko karjerą A.Antonenko pradėjo 1997 m. Latvijos nacionalinės operos chore, tačiau čia užtruko neilgai. Jau po penkių mėnesių nacionalinėje operoje jis debiutavo kaip solistas, nepriekaištingai sukurdamas Olberto vaidmenį G.F.Händelio operoje „Alcina“. Po šio debiuto sekė kiti sudėtingi vaidmenys – Radamesas G.Verdi „Aidoje“, Germanas P.Čaikovskio „Pikų damoje“, Lenskis P.Čaikovskio „Eugenijuje Onegine“, Sergejus D.Šostakovičiaus „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“, Kavaradosis G.Puccini „Toskoje“. Solistas taip pat dažnai dalyvavo įvairiose koncertinėse programose.

2003 m. A.Antonenko buvo apdovanotas Latvijos muzikos Didžiuoju prizu, tačiau tai buvo tik pradžia. Nuo 2004 m. prasidėjo pasaulinė A.Antonenko karjera – šiuo metu jis yra vienas žymiausių Latvijos tenorų, pasirašęs kontraktus su įtakingiausiais operos teatrais Niujorke, Vienoje, Londone, Romoje, Milane, Diuseldorfe, Berlyne, Frankfurte, Miunchene, Grace, Drezdene, Osle, Stoholme, Hamburge, Barselonoje, Paryžiuje, Ženevoje, Ciuriche ir kitur. 2008 m. A.Antonenko debiutavo prestižiniame Zalcburgo festivalyje, kuriame atliko pagrindinį Otelo vaidmenį G.Verdi operoje „Otelas“, diriguojamoje maestro Riccardo Muti. Dainininkas iki šiol yra tituluojamas vienu iš geriausių šių laikų Otelo.

2009 m. solistas debiutavo Niujorko „Metropolitan“ operos teatre, kur pasirodė su garsiąja amerikiečių dainininke Renée Fleming. Daugiau kaip tris valandas trukęs įspūdingas ir prabangus renginys scenoje subūrė dvidešimt tris garsiausius pasaulio operos solistus. Šis koncertas tapo garsiausių „Metropolitan Opera“ spektaklių retrospektyva, pažadinusia spalvingą prestižinio JAV operos teatro istoriją.

VIDEO: Aleksandrs Antonenko - "Niun mi tema" - Otello Salzburg 2008

A.Antonenko garsėja kaip artistas, sugebantis itin greitai įsijausti į vaidmenį ir scenoje atiduoti save visu šimtu procentu. Jo stipriu balsu žavisi tiek kolegos, tiek muzikos kritikai. Visa tai – talento ir didžiulio darbo rezultatas.

Paklaustas apie šeimą, dainininkas šypteli: „Ir kaip Jūs tai įsivaizduojate? Įtemptas po visą pasaulį išbarstytų operos spektaklių grafikas, ilgi mėnesiai, praleisti ruošiantis naujiems vaidmenims, varginančios repeticijos...“ Tačiau gaminti valgį mėgstantis dainininkas savo draugus mielai supažindina su nacionaline Latvijos virtuve. „Tik dėl įtempto darbų grafiko draugai kartais lieka be barščių“, – juokiasi A.Antonenko.

Asmeninio archyvo nuotr./Aleksandrs Antonenko
Asmeninio archyvo nuotr./Aleksandrs Antonenko

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Daina apie žemę“ įvyks 2021 m. liepos 2 d. 19 val. Pažaislio muzikos festivalyje ir liepos 3 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?