„Ten, kur muzika pasakoja žmonijos istoriją, kur kaimuose iki šiol būgnų tradicija palydi kiekvieną gyvenimo pokytį, kur prie plačios Nigerio upės vyksta kasdienis gyvenimas ir kur visi žino – suskambus būgnui, metas susiburti. Metas susiburti ir mums – kasmet „Afrikos dienos“ tampa didžiule švente pasaulio įvairove bei kultūra besidomintiems žmonėms“, – sako vienas jo organizatorių, perkusininkas Gediminas Mačiulskis.
Šių metų festivalis išskirtinis ir tuo, kad po ketverių metų pertraukos į jo sceną grįžta pasaulinio garso Vakarų Afrikos atlikėjai: „Karantino metais buvo apribotos ir jų kelionės, vėliau pristatėme puikų bendradarbiavimo projektą su Lietuvoje laikinai apsistojusiais Ganos ir Nigerijos atlikėjais, pernai unikalią Centrinės Afrikos džiunglių atmosferą festivalyje kūrė jaunas ir sparčiai populiarėjantis Ugandos trio „Arsenal mikebe“ , o šiemet pagaliau sulauksime meistrų, kurių talentas ir pavardės – vienos ryškiausių afrikietiškos muzikos tradicijoje“.
Į Vilnių specialiai „Afrikos dienoms“ atvyksta vienos iš labiausiai gerbiamų Vakarų Afrikos muzikantų dinastijos sūnus – Billy Nankouma Konate, šiemet minintis 30 metų sukaktį tarptautinėje scenoje ir garsios Gvinėjos choreografų šeimos atstovas – Aboubacar Sylla, šokių pasaulyje žinomas Bobzi Record vardu.
Du neeilinio talento meistrai Vilniuje susitiks vienoje scenoje, gegužės 9 d. vyksiančiame didžiajame festivalio koncerte „Africa night“ kartu su Vilniuje įkurta perkusijos studija „Afrikos būgnai“, o taip pat su visais norinčiais pasidalins muzikos ir šokio meno subtilybėmis specialiuose seminaruose – meninėse dirbtuvėse gegužės 10 d. ir 11 d.
Pasak G.Mačiulskio, Vakarų Afrikoje iki šiol neretai meistrystė, žinios ir profesija perduodama iš kartos į kartą, šeimos tarpusavio ryšiai dažnai tvirtai puoselėjami, o vyriausieji šeimos nariai yra itin gerbiami: „Lietuvoje apsilankysiančio perkusininko Billy Nankouma Konate tėvas, itin garbaus amžiaus Famadou Konate yra vienintelis gyvas iš visų, kurie vadinti didžiaisiais Vakarų Afrikos muzikos meistrais.
Jis daug prisidėjo, kad ši muzika peržengtų gimtojo regiono sienas ir išpopuliarėtų visame pasaulyje. Patekti į jo namus Gvinėjoje – didžiulė garbė , o mokytis iš tokios šeimos reiškia kartu prisiliesti prie pamatinio pasaulio muzikos gylio bei pajusti per šimtmečius išsaugotą autentiškumą“.
Šių metų festivalis kviečia apsilankyti ir kitame Afrikos žemyno krašte. Specialiai į „Afrikos dienas“ atvyks Kenijoje gyvenanti fotomenininkė, rašytoja Eglė Aukštakalnytė – Hansen, Vilniuje pristatysianti parodą „Mama Afrika“. Jos ypatingose fotografijose – užfiksuoti Kenijos ir Tanzanijos teritorijose gyvenančios masajų genties unikalūs papročiai bei apeigos. Į susitikimą su autore žiūrovai kviečiami gegužės 8 d. Jį palydės Victoro Diawaros projekto „Afrodelic“, jungiančio elektroninę ir tradicinę afrikietišką muziką, koncertas.
„Afrikos dienų“ koncertai gegužės 8 d. ir 9 d. vyks menų fabrike „Loftas“. Įėjimas nemokamas.
Festivalį organizuoja VšĮ „Afrikos būgnai“, LR Užsienio reikalų ministerija, asociacija LATGA, menų fabrikas „Loftas“.
Tarptautinei Afrikos dienai skirtas festivalis Lietuvoje organizuojamas kasmet: per dvylika jo gyvavimo metų čia pristatyti Senegalo, Malio, Dramblio Kaulo Kranto, Gvinėjos, Ganos, Ugandos kultūros ypatumai