Minėta suma, anot „Agatos“, pasieks daugiau nei 19 tūkst. Lietuvos ir viso pasaulio muzikantų ir įrašų gamintojų už jų muzikos įrašų naudojimą Lietuvoje pirmąjį 2017 metų pusmetį.
Sumą, tai yra 1 119 340 eurų, sudaro šis atlygis:
-
12 128 eurų už internete (pavyzdžiui, platformose „Spotify“, „Deezer“) panaudotus įrašus;
-
37 210 eurų už naujai išleistus muzikos įrašus;
-
140 033 eurų už transliavimą radijo stotyse;
-
317 409 eurų už transliavimą televizijų programose;
-
187 121 eurų už retransliavimą;
-
425 439 eurų už įrašų naudojimą kavinėse, parduotuvėse, viešbučiuose, renginiuose ir kitose viešose vietose.
„Atlikėjų gaunamas atlygis gali varijuoti nuo 15 tūkst. eurų iki 15 euro centų, priklausomai nuo to, kokiu būdu ir kaip dažnai buvo naudojami jų muzikos įrašai“, – rašoma trečiadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Šiuo metu, kaip rašoma asociacijos svetainėje, vykdomas atlygio išmokėjimas į muzikos industrijos atstovų banko sąskaitas.
„Atlyginimas visus (tinkamai duomenis pateikusius) atlikėjus ir įrašų gamintojus pasieks ne vėliau kaip per du mėnesius. Tuo atveju, jeigu išmokėjimui pateikti duomenys yra netikslūs, atlyginimas bus išmokėtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po duomenų patikslinimo“, – teigia „Agata“.
Atlygis už antrinį įrašų panaudojimą – tai pajamos, gaunamos už suteiktas licencijas naudoti muzikos įrašus televizijoje, radijuje, viešose vietose (kavinėse, parduotuvėse, renginiuose, kitur) ar kitais būdais. Asociacija „Agata“, atlikėjų ir įrašų gamintojų vardu, licencijas teikia centralizuotai.