2015 02 10

Albumo recenzija: „301“ – stilingas paskutinis „Esbjorn Svensson Trio“ nusilenkimas

Nors jų kuriama muzika priskiriama džiazui, švedų grupė „Esbjorn Svensson Trio“ (E.S.T) vengė susisieti su konkrečiu muzikiniu žanru, taip įgaudama laisvę eksperimentuoti su roko, techno ar klasikiniais garsiniais elementais. Vienas ryškiausių E.S.T. Albumų – „301“ – pats paskutinis muzikantų, kartu grojusių 15 metų, darbas.
Esbjorn Svensson Trio albumas
Esbjorn Svensson Trio albumas

3=1

Vienas pagrindinių E.S.T. išskirtinių bruožų buvo jų, rodos, natūrali ir pastangų nereikalaujanti dvipusė koegzistencija, primenanti „vieną protą, paskirstytą tarp trijų mutantų kūnų su šešiomis rankomis“ (Jamie Cullumas). Galbūt dėl to E.S.T. buvo viena tų kelių grupių, sugebėjusių iššaukti nuostabias nesuorganizuotas improvizacijas, nepalikdama beribės tuščios terpės tarp perėjimų. Jų improvizacijos pasižymėjo muzikinėmis variacijomis, kurios nukelia į nuo nežinomybės ir nesaugumo  apsaugotą terpę. Įsikuriančios lyg pakeleivis besiklausančiojo pašonėje, perduodančios muzikos gijas skambant persekiojantiems tonams.

3+1

Įrašymo sesijos „Studio 301“ Sidnėjuje, Australijoje buvo ne tik savotiškas reiškinys pats savaime, susidedantis vien iš muzikantų Esbjorno Svenssono (pianinas), Magnuso Ostromo (perkusija) bei Dano Berglundo (kontrabosas). Ake Lintonas, E.S.T. garso inžinierius, keliavęs su grupe nuo 2000 m., buvo žmogus, su kurio pagalba E.S.T. užsitikrino savo skambesių nesupainiojamą atpažįstamumą. Jo įnašas ypatingai jaučiamas albumuose „301“ ir „Leucocyte“ (įrašyti 2007 m.), prie kurių A. Lintonas prisidėjo gyvo įrašymo metu įterpdamas delikačiai persipinančius garso išlaikymus bei iš jų sekančius efektus.

3-1

Netikėta E. Svenssono mirtis (2008 m. birželi 14-oji) nulėmė ankstyvą E.S.T., vienos įdomiausių amžiaus džiazo grupių, kūrybinę baigtį. Po skausmingo grupės išsisklaidymo, D. Berglundas  grįžo pas ankstesnius, prieš E.S.T erą žinomus draugus, su kuriais įkūrė indie muzikos grupę „Tonbruket“; M. Ostromas išleido solinį albumą „Thread of Life“, kurio viena dainų, įskaitanti D. Berglundo bei Pato Metheny muzikinius sugebėjimus, paskirta E. Svenssonui. 2011 m. M. Ostromas bei D. Berglundas sugrįžo į „Studio 301“ užbaigti dar 2007 m.  E. Svenssono pradėtus albumo redagavimo darbus.

301

Albumas „301“ įrodo E.S.T., amžinai savo bei muzikos naujų ribų ieškojusios, džiazinę (ne)priklausomybę. Jis ne tik papildo galantišką E.S.T muzikos kolekciją, visomis prasmėmis tapdamas jų galutiniu kūriniu, bet taip pat tampa vienu geriausiu įrašu, kurį būtų galima apibūdinti kaip iš praeities ataidėjusiai stilingu bei, protarpėmis, subtiliai persekiojančiai gražiu. Jis reprezentuoja milžinišką grupės pasiekimą, jų praėjusią būtį bei nesustojančiai evoliucionuojančią ateitį. „301“, tarsi paskutinis grupės nusilenkimas, atspindi buvusią E.S.T didybę.

Albumą galite įsigyti „Rūdninkų knygyne“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai