Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2011 01 17

Antrąjį LVSO sezono pusmetį pradės solistų ansamblis Maskvos trio

Vilniaus kongresų rūmuose įsikūręs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) tęsia 22-ąjį koncertų sezoną ir pristato pirmąjį koncertą 2011 metais.
Maskvos trio
Maskvos trio / LVSO nuotr.

Sausio 21 dieną, 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose įvyks menų festivalio „Kalėdiniai vakarai“ koncertas, kuriame pasirodys nepakartojamu skambesio darnumu klausytojus žavintis Maskvos filharmonijos solistų ansamblis Maskvos trio. Ansamblio nariai – Rusijos liaudies artistai Aleksandras Bondurianskis (fortepijonas), Vladimiras Ivanovas (smuikas) ir Michailas Utkinas (violončelė). Koncerte skambės S. Rachmaninovo „Trio élégiaque“ d-moll, op. 9 Nr. 2, skirtas P. Čaikovskio atminimui ir L. van Beethoveno Trigubas koncertas smuikui, violončelei, fortepijonui ir orkestrui C-dur, op. 56. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos maestro Gintaras Rinkevičius. Koncerto partneris Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje.

Maskvos trio – vienas seniausių Rusijos ansamblių, įkurtas 1968 metais Maskvos konservatorijoje.

Maskvos trio – vienas seniausių Rusijos ansamblių, įkurtas 1968 metais Maskvos konservatorijoje. Dabartinė ansamblio sudėtis kartu groja nuo 1976 metų. Pianistas Aleksandras Bondurianskis ansamblyje - nuo pat jo įkūrimo. Kiekvienas ansamblio narys dažnai pasirodo ir kaip solistas bei užsiima reikšminga pedagogine veikla. Du Maskvos trio nariai yra Maskvos konservatorijos profesoriai. Aleksandras Bondurianskis yra šios konservatorijos prorektorius. Vladimiras Ivanovas – orkestro fakulteto dekanas. Michailas Utkinas užima „Moskoncerto“ vieno iš skyrių meno vadovo pareigas, yra sukūręs ne vieną pripažintą aranžuotę.

Didžiulę tarptautinę sėkmę ir solidų pripažinimą Maskvos trio atnešė pirmieji ansamblio laimėjimai ir apdovanojimai tarptautiniuose konkursuose: Miunchene 1969 m., Belgrade 1972 m., Budapešte 1975 m. 1976 metais kartu pradėję groti šie trys ansamblio nariai intensyviai repetavo du mėnesius ir iškart išvyko koncertuoti į Prancūziją. Vienas turo koncertas buvo įtrauktas į festivalio „Muzikinis gegužis“ programą Bordo mieste. Didžiausiu siurprizu tapo tai, jog čia Maskvos trio buvo apdovanotas M. Ravelio vardo aukso medaliu, nežiūrint į tai, jog festivalyje dalyvavo daug pripažintų ir garsių pasaulio kamerinės muzikos ansamblių.

Šiandien pasaulyje Maskvos trio teisėtai laikomas vienu iš lyderių kamerinės muzikos ansamblių srityje. Ansamblio narių meistriškumą ne kartą gyrė įvairų pasaulio šalių muzikos kritikai: „Šis ansamblis priskirtinas kamerinių ansamblių elitui“, „Muzikantų ansambliškumas pasiekė tobulumą“, „Ansamblio nariai žavi aistringu muzikalumu“ ir pan. Maskvos trio pasirodo solo, o taip pat kartu su garsiais pasaulio atlikėjais ir orkestrais. Rusijos muzikos apžvalgininkai pažymi, jog dėka Maskvos trio Maskvos filharmonijos repertuare atgimė nepelnytai primirštas koncertinis žanras – trigubas koncertas su simfoniniu orkestru.

35-erius metus drauge koncertuojantys Maskvos trio nariai aplankė kone visą pasaulį. Koncertų geografija tiesiog pritrenkia: šimtai Rusijos miestų ir daugiau kaip 40 pasaulio šalių nuo Argentinos iki Japonijos ir nuo Norvegijos iki Jordanijos. Ansamblio nariai yra kviečiami kaip žiuri nariai prestižiniuose pasaulio konkursuose, taip pat veda meistriškumo kursus.

Šio penktadienio koncertas vienam ansamblio nariui pažadins ypač švelnius jausmus. Violončelininkas Michailas Utkinas yra gimęs Vilniuje. Jo senelis čia dirbo, tad visa šeima dažnai vasaras leisdavo Lietuvoje. Taip nutiko, jog garsusis violončelininkas gimė Vilniuje, šeimos atostogų metu. „Mano gimimo liudijimas parašytas dviem kalbom - lietuvių ir rusų. Tad Lietuva man – antra Tėvynė“ – teigė M. Utkinas.

Maskvos trio nariai juokauja, jog dažniausiai užduodamas klausimas yra apie tai, ar tiek daug laiko kartu praleidžiantys muzikantai nesipyksta. „Kamerinis ansamblis – tai tarsi kosminio laivo ekipažas. Mes išmokome rasti kompromisus ir tai yra labai svarbu. Kompromisų nebūna tik tais atvejais, kai tai kenkia muzikai...“ – sakė M. Utkinas.

35-erius metus drauge koncertuojantys „Maskvos trio“ nariai pasakoja ir daugybę nuotykių, nutikusių kelionių metu: koncertų metu dingdavo elektra, tekdavo groti visiškoje tamsoje ir mintinai, dažnai dingdavo bagažas su koncertų kostiumais ir natomis, neretai lėktuvai patekdavo į avarines situacijas, gesdavo traukiniai, autobusai, automobiliai, koncertinių salių administracija juos maišydavo su kitais kolektyvais, miestuose klijuodavo „svetimą“ reklamą. O smagiausia būdavo išgirsti sakant, jog „Atleiskite, negalime jūsų pakviesti koncertuoti, nes jūs esate fortepijoninis trio, o mes teturime tik du fortepijonus...“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos