„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 02 14

Asmik Grigorian su Luku Geniušu išleido albumą Prancūzijoje ir leidžiasi į koncertinį turą

Du virtuozai sujungti Sergejaus Rachmaninovo muzikos, – sopranas Asmik Grigorian ir pianistas Lukas Geniušas netrukus skambės visame pasaulyje. Viena lyderiaujančių nepriklausomų įrašų kompanijų „Alpha Classics“ pristato dueto kompaktinę plokštelę „Dissonance“. Centrinė šio muzikinio pasakojimo ašis – kūrinys tituliniu pavadinimu „Dissonance“, lyg pagrindinė rolė ar magnetas prie savęs traukiantis kitas dalis. Kompozicija L.Geniušą lydėjo jau nuo konservatorijos laikų, kaip jis pats sako jo, kaip pianisto, romanas su šiuo kūriniu truko 12 metų, kol pagaliau atlikėjas sutiko „žmogų, galintį jį padainuoti“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Asmik Grigorian ir Lukas Geniušas
Asmik Grigorian ir Lukas Geniušas / Visvaldo Morkevičiaus nuotr.

„Disonanso gyvenime reikia tam, kad išgirstum konsonansus – tą grožį ir dermę, vėl juos įvertintum. Disonansas suteikia gebėjimą aiškiai pajausti ir pamatyti gyvenimo šviesą, juk be skausmo, tamsos jos neįvertintume.“, – pirmosios kompaktinės plokštelės pavadinimą šifruoja A.Grigorian.

Solistė priduria, jog Rachmaninonvo muzika jai neatrodo kamerinė, savo techniniu sudėtingumu, kiekvienas jo romansas yra panašus į nedidelę operą, dramatinį vyksmą: „Būtent dėl to, šios kompozicijos reikalauja dueto, o ne akompanimento ir žinojau, jog su Luku pavyktų tai įgyvendinti. Reikėjo dviejų žmonių, kurie gebėtų „važiuoti greta“ ir kuriems svarbiausias būtų finišas – pats Rachmaninovas.“ Tad galbūt ne Rachmaninovas, o du talentai pasiryžo sujungti du kompozitoriaus parašytos muzikos dėmenis, neskirstant jų vaidmenimis ir pirmenybėmis.

Kompaktinėje plokštelėje sudėtą muziką menininkai rinkosi kartu. Kai ką jiems buvo tekę atlikti atskirai ir anksčiau, tačiau, kaip sako patys, geriausiai suskambo pirmą kartą sutikti kūriniai. „Atrodo, jei pasakai, kad dirbti buvo lengva, tai reiškia, jog tau nereikėjo įdėti pastangų, tačiau tai nėra tiesa. Pastangų įdėjau daug, tačiau visa tai vyko su tokiu susižavėjimu, atradimu. Kai ateini į operos teatrą ir Asmik talentą stebi iš toli yra viena, bet tai, ką aš tiek kartų galėjau matyti iš arti būnant viename kambaryje, yra visai kita. Toli gražu ne kiekvienas dainininkas, kuriantis savo kelią nėra pribrendęs prie tokio lygio, kad žvelgtų į pianistą, kaip į partnerį. Manau, kad žvelgti į šią kolaboraciją, kaip duetą, yra labai brandu.“, – L.Geniušas.

Prestižines operos scenas ir festivalius puošianti, geriausia pasaulio soliste pripažinta Asmik Grigorian su Alfa Classics anksčiau yra dalyvavusi Dmitrijaus Šostakovičiaus 14-osios simfonijos įrašuose diriguojant Mikko Franckui su Prancūzijos radijo simfoniniu orkestru, o netolimoje ateityje kartu įrašinės Richardo Štrauso „Keturias paskutines dainas“. Kartu su The Guardian už „žibantį talentingumą ir brandą“ įvertintu, pagrindinėse koncertų salėse pianinu skambinančiu Luku Geniušu, solistė leisis į kompaktinės plokštelės pristatymo turą. Jo metu nuo pavasario iki rudens, atlikėjai surengs rečitalius įvairiuose Vokietijos, Šveicarijos scenose ir net Milano La Scaloje.

Kartu su „Alpha Classics“ ir muzikantais prie kompaktinės plokštelės kūrybinės komandos prisijungė ir Sefanija Jokštytė (kūrybos vadovė), Visvaldas Morkevičius (fotografas), Sigita Ivašakitė (tekstų autorė), Kęstutis Jankauskas (dizaineris) . Na, o klausytis „Dissonance“ patariama širdimi, nors muzikantai žino, jog kelių patirti muziką – daugybė. Kiekvienas Rachmaninovo romansas gali atnešti ir savo ir klausytojo asmeninę istoriją, kviečiančią kartu pajausti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų