Dictaphone susikūrė devintojo dešimtmečio pabaigoje Berlyne, kuomet Briuselyje gimęs multiinstrumentalistas Oliveris Doerellas susirado muzikinį partnerį Rogerį Döringą, kuris simpatizavo 80-jų belgų muzikos scenai, bei kūrė elektroninę muziką. Vėliau, prisijungus kviestiniams muzikantams, duetas išleido kritikų pripažintus diskus „m.= addiction“ (2002), „Nacht“ (2004). ir „Vertigo II“ (2006), ir kt.
Per du su virš savo gyvavimo dešimtmečius „Dictaphone“ surengė pasirodymus daugiau nei 30 pasaulio šalių bei pasirodė tokiuose festivaliuose, kaip „Mutek“, „Unsound“, „Transmediale“, „Benicassim“ ir kt. 2021 m. išleistą dueto plokštelę „Goats & Distortions 5“ įtakingas žurnalas The Quietus apibūdino, kaip „pasamoninį elegancijos triumfą“.
Kuriant „Goats & Distortions 5“, duetas 3 metus gilinosi į savo turimų instrumentų lo-fi galias. Senas juostinis aparatas, kurį O. Doerellas rado užkaboryje savo namuose Berlyne, buvo garso šaltinis, kuriame buvo įrašyti garsai iš senos praeities. Tačiau įrašų metu aparatas, juo kuriant garso kilpas, sugedo negrįžtamai. Gi R. Döringas, pirmą kartą grojo bosiniu klarnetu būtent šiame albume, tačiau po vienos įrašų sesijos – medžiaga taipogi dingo.
Eksperimentuodami, „Goats & Distortions 5“ albume, kūrėjai išgrynino ošimą esenciją, kaip pagrindinį rišamąjį instrumentą, be to jiems talkino vokalistė Helga Raimondi. Viso to rezultatas – paranormaliai vaiduokliškas albumas, susidedantis iš dešimties skirtingų kūrinių, kurie yra mįslingos melodojinės kelionės į eksperimentinio garso pasaulį.
Išskirtinis elektroakustinės muzikos magų iš Berlyno „Dictaphone“ koncertas – balandžio 1 d., penktadienį, Šv. Kotrynos bažnyčioje.