Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 11 25

Iš Japonijos grįžę Petras Geniušas ir Liudas Mockūnas atgaivins M. K. Čiurlionio kūrinius

Lapkričio 29 d., 19 val. Piano.lt koncertų salėje publikos laukia pianisto Petro Geniušo ir saksofonininko Liudo Mockūno bendro projekto „Jūra miške“ albumo pristatymo koncertas. Tai šešios fantazijos M. K. Čiurlionio muzikos motyvais.
Petras Geniušas ir Liudas Mockūnas
Petras Geniušas ir Liudas Mockūnas / Piano.lt nuotr.

Projekto „Jūra miške“ albumo pristatymo koncertas – tai kvepiantis koncertas. Piano.lt salėje žiūrovus pasitiks ne tik muzika, bet ir ypatingi kvapai, kuriais renginio metu rūpinsis eterinių aliejų ir kvepalų specialistai „Kvapų namai“. Muziką bus galima ne tik išgirsti, bet ir pauostyti!

„Jūra miške“ – tai improvizacija Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus, Felikso Bajoro, Juliaus Andrejevo kūrinių motyvais. Ši koncertinė programa, kurios pavadinimas asocijuojasi su M. K. Čiurlionio simfoninėmis poemomis, pirmąkart buvo atlikta 2011-aisiais, Čiurlionio mirties 100-mečio paminėjimo metais. Tai naujais meniniais ieškojimais ir atradimais pulsuojantis sumanymas, kuriame puikiai dera dviejų itin savitų atlikėjų meninė raiška. Garsų jūra, išsiliejanti iš talentingų kūrėjų dvasios gelmių, skleidžiasi dueto improvizacijų miške, paklusdama bendrai interpretacinei logikai.

Dueto kuriamas muzikinis pasaulis negali būti sutalpintas į vieno muzikinio stiliaus rėmus. Jame esama romantinės, impresionistinės, šiuolaikinės klasikinės, džiazo bei laisvosios improvizacinės muzikos elementų. Visą šį originalių asociacijų lauką galima būtų apibūdinti, projektą palyginant su savotišku XIX, XX bei XXI amžiaus muzikinių idiomų labirintu, kuriame abu muzikantai klajoja atrasdami vis naujų, netikėtų posūkių bei susitikdami ties tais pačiais išėjimais į M. K. Čiurlionio muzikos erdves.

Tarp Lietuvos atlikėjų Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais. Jo scenos partneriu yra buvęs M. Rostropovičius, J.Menuchinas, R.Katilius, A. Kniazevas, D.Geringas, V.Noreika, V.Čekasinas. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. P. Geniušas yra apdovanotas ne tik Nacionaline kultūros ir meno premija, bet ir daugeliu kitų apdovanojimų.

Saksofonistas ir kompozitorius Liudas Mockūnas, kryptingai dirbantis ir be atvangos grojantis, palaipsniui pelnė rimto ir į kompromisus nesileidžiančio muzikanto reputaciją. Baigęs mokslus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Danijos Ritmo muzikos konservatorijoje, apkeliavęs ne vieną pasaulio šalį, L. Mockūnas grojo beveik visoje Europoje, JAV, Izraelyje, Turkijoje, Japonijoje bei Kinijoje.

Muzikantas nuolat bendradarbiauja su Marcu Ducret, Barry Guy, Vladimiru Tarasovu, Stefanu Pasborgu, Matsu Gustafssonu, Jacobu Anderskovu, Mikko Innanenu, Copenhagen Art Ensemble ir kt., yra grojęs su Andrew Hillu, Scotu Colley, Nasheetu Waitsu ir kt. Saksofonistas apdovanotas daugybe prizų, tarp jų „Vilnius Jazz“, Birštonas Jazz“, „Mūzų Malūno“ ir „Lietuvos Muzikų Sąjungos“ prizais už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai. 2004 su savo grupe „Toxikum“ pelnė prestižinį muzikos apdovanojimą Danijoje „Danish Music Award“, o 2011 m. „Auksinį scenos kryžių“ Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui „Prakeiktieji“ (rež. A. Areima, OKT teatras).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos