Aukso medaliai chorų olimpiadoje skiriami chorams, surinkusiems daugiau kaip 80 iš 100 galimų komisijos balų; sidabras atitenka chorams, surinkusiems nuo 60 iki 80 balų; bronza – surinkusiems nuo 40 iki 60 balų.
Šiame svarbiausiame pasaulyje chorinės muzikos konkurse „Bel Canto“ atliko ypatingai sudėtingą muzikinę programą: lietuvių kompozitoriaus Vytauto Miškinio specialiai chorui „Bel Canto“ parašytą kūrinį „I Am Here“; švedų kompozitoriaus Sven-David Sandström „To see a World“, lietuvių kompozitoriaus Giedriaus Svilainio „O Quam Tristis“ ir taip pat Vytauto Miškinio „Neišeik, Saulala“. Šiuolaikinės muzikos kategorija yra viena sunkiausių konkurse. Joje galėjo varžytis tik tie chorai, kurie olimpiadoje pristatė vieną specialiai jiems parašytą naują kūrinį.
„Apie aukso medalį Pasaulio chorų olimpiadoje svajojome nedrąsiai ir dar ne šiais metais“, – teigia Artūras Dambrauskas.
Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir vyriausias dirigentas Artūras Dambrauskas teigia, jog auksas Pasaulio chorų olimpiadoje yra neįtikėtinas pasiekimas vos penkerius metus gyvuojančiam chorui.
„Nuo pat choro įsikūrimo 2009 m. dirbome sunkiai ir kryptingai, todėl man ypatingai džiugu, kad šis įvertinimas vainikuoja mūsų penkerių metų kelią ir pasauliniame lygmenyje. Apie aukso medalį Pasaulio chorų olimpiadoje svajojome nedrąsiai ir dar ne šiais metais“, – teigia Artūras Dambrauskas.
Šiuolaikinės chorinės muzikos kategorijoje, kurioje su dar 19 chorų varžėsi „Bel Canto“, vertinimo komisiją sudarė pasaulinis chorinės muzikos elitas. Tai ispanų kompozitorius ir dirigentas Javier Busto; latvių dirigentas ir muzikos pedagogas Rihards Dubra; populiarusislatvių kompozitorius Ēriks Ešenvalds; vengrų kompozitorius Levente Gyöngyösi; muzikos autorius, profesorius Henry Leck iš JAV; Pekino konservatorijos Dirigavimo katedros įkūrėja, Kinijos kultūros ministerijos Menų mokslo komiteto ekspertė, profesorė Lingfen Wu ir pasaulinio garso lietuvių kompozitorius, pedagogas ir dirigentas Vytautas Miškinis.
Pasaulio chorų olimpiada yra svarbiausias kas dvejus metus vyksiantis chorinės muzikos konkursas pasaulyje. Šiais metais Rygoje vykęs renginys tapo ir pagrindiniu Europos kultūros sostinės renginių Rygoje akcentu; jame dalyvavo 470 chorų iš 73 valstybių.