Pasiteiravus, ar iki šio koncerto iš V.Vyšniausko buvo matyti daugiau ženklų, galėjusių lemti tokį jo elgesį, J.Sakalauskas sakė, kad solistas dalyvavo įvairiose akcijose: „Kur reikėdavo, ten ir būdavo – už skiepus, prieš skiepus, už Baltarusiją ar prieš. Žvelgiant iš to, ką jis deklaravo, save jis laiko visuomenininku, kuris daro, ką nori ir kaip nori. Tačiau jo pareiškimai ir religinė veikla dažnai prasilenkdavo, būdavo moralizuojama ir ieškoma kaltų, nors paties elgesys daugelį metų kėlė klaustukų.“
J.Sakalauskas priminė apie lrytas.lt gruodžio 17 d. išplatintą interviu, kuriuo, pasak pašnekovo, V.Vyšniauskas įžeidė ir jį patį, ir visą teatrą. Direktorius tikino, kad nesvarbu, jog kiekvienas menininkas turi savo nuomonę. Tačiau pastarasis tekstas buvo šmeižikiškas.
Iki straipsnio pasirodymo J.Sakalauskas sulaukė V.Vyšniausko skambučių: „Jis sakė, kad jeigu jo neįtrauksime į šio sezono repertuarą ir neatsiskaitysime už tai, kad po karantino nesuderinome jo pasirodymo datų, tai pasirodys straipsnis. Jis spaudė ne tik mane, bet ir LNOBT meno vadovą. Tiesiog šantažavo.“
„Baisiausia, kad viskas vyko kelionės į Minską metu. Tai lyg organizuota akcija ne tik prieš teatrą, bet ir prieš visą Lietuvą. Prieš šią kelionę jis išdėliojo seną LNOBT ruošiamo leidinio „Bravissimo“ egzempliorių, kuriame ant viršelio yra jo atvaizdas. Mes dabar galvojame, kas tai galėjo padaryti, bet viskas vyko lygiagrečiai. Tai tėra smulkmenos, kurių esama ir daugiau.“
Ar teatre vyko kažkokių vidinių konfliktų, kurie vertė V.Vyšniauską taip elgtis?
„Sunku pasakyti, kas jam nutiko. Reikėtų paklausti jo paties. Tiesiog šį sezoną nebuvo spektaklių su juo, kas yra natūralu, nes dainininkų yra nedaug. Aš asmeniškai prieš jį nieko neturėjau, bet buvo įvairių niuansų, apie kuriuos nenoriu viešai kalbėti ar jų komentuoti. Lai tai lieka tarp mūsų. Mes mokėmės pas tą patį profesorių Virgilijų Noreiką, todėl stebėjau jo veiklą, palaikiau“, – sakė teatro direktorius.
Klausimą iškėlė A.Tapinas
Savo paskyroje visuomenininkas Andrius Tapinas pasidalijo įrašo iš K.Benedikt koncerto fragmentu, taip pat programėlės, kurioje šalia kitų atlikėjų iš Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Azerbaidžano, Uzbekistano matyti ir Lietuvos atlikėjo pavardė.
Kaip nurodoma programėlėje, solistas atliko Otelo ariją iš Verdžio operos „Otelas“.
Apie šį koncertą gruodžio 13 dieną pranešė ir Baltarusijos oficiozinis portalas Belta.by Spaudos konferencijoje buvo informuota, kad XII-ajame tarptautiniame kalėdiniame Minsko operos forume dalyvaus būrys įvairiose pasaulio scenose koncertuojančių solistų, tarp kurių ir Kristian Benedikt.
Šiam koncertui dirigavo Didžiojo Maskvos teatro dirigentas Antonas Grišaninas.
Savo įraše A.Tapinas retoriškai klausė operos solisto V.Vyšniausko, kiek jam turėjo būti sumokėta už šį pasirodymą „susirinkusiai visai lukašenkinei grietinėlei“.
Jis taip pat priminė, kad tą pačią ariją V.Vyšniauskas atliko vos prieš mėnesį Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga ir tuomet teigė: „Niekada neišduosiu savo Lietuvos“.
Reagavo ir kultūros ministras
Kultūros ministras pirmadienį BNS teigė, kad yra šokiruotas dėl V.Vyšniausko pasirodymo Minske:
„Esu šokiruotas, jei taip paprastai kalbant. Išties man sveiku protu nesuvokiami tokie pasirinkimai. Kyla klausimas toks iš principo, kas žmogaus galvoj darosi, kad tokius pasirinkimus jis galėtų padaryti.“
Užsienyje geriau žinomas kaip Kristian Benedikt, operos solistas Baltarusijoje dalyvavo Minsko Didžiajame teatre vykusiame „Gala operos“ koncerte.
„Net baisiausiame sapne nebūčiau susapnavęs, kad tokie žinomi asmenys važiuos koncertuoti į Minską“, – teigė S.Kairys.
Pasak jo, nors teisės aktai vykti į Baltarusiją nedraudžia, tai – moraliai nepriimtinas sprendimas, mat Aleksandro Lukašenkos režimas remia ir prisideda prie Rusijos karo Ukrainoje.
„Čia yra panašu į kai kuriuos verslus, kurie vis dar išeidinėja iš Rusijos. Tai mūsų sąžinės ir moralės klausimas. Solisto karjerai toks nuvažiavimas pasitarnaus iš neigiamos pusės, kalbant apie Lietuvos auditoriją“, – sakė ministras.
S.Kairio teigimu, V. Vyšniauskas šiuo metu neturi sutarčių su Lietuvos kultūros įstaigomis.