Kaip rašo „The Telegraph“, tyrimo metu dalis sergančių širdies ligomis pacientų kasdien po pusvalandį klausė savo mėgstamos muzikos. Paaiškėjo, kad jų sveikata žymiai labiau pasitaisė nei tų, kurie buvo gydomi tik tradicine medicina ir be muzikos terapijos.
Niso universiteto Serbijoje mokslininkų teigimu, muzikos besiklausę ligoniai greičiau sveiko, ypač pagerėjo jų kraujagyslių endotelinio audinio funkcija.
Mokslininkai mano, kad toks ypatingas muzikos poveikis kyla dėl specialių hormonų, kurie išsiskiria besiklausant mėgstamų garsų.
Kartu tyrimo metu patvirtinta, kad nėra vieno muzikos žanro, kuris gali padėti sveikti visiems – tyrimo dalyviai patys rinkosi, kokias dainas nori klausyti, tad mokslininkai pabrėžia, kad svarbu yra ne pati muzika, bet paciento ir muzikos santykis.
Visgi tyrimo metu pastebėta, kad agresyvesnė muzika – pavyzdžiui, metalas – skatino šiek tiek mažesnį endorfinų išskyrimą. Tačiau net ir tie, kurie klausė tokią muziką, sveiko greičiau nei visai to nedarę.
Nors tyrimas buvo atliktas tik su širdies ligomis sergančiais pacientais, mokslininkai sako tvirtai tikintys, kad toks eksperimentas būtų sėkmingas ir su kitais ligoniais. Tyrimui vadovavusi profesorė Delijanina Ilic taip pat tvirtina, kad net ir sveiki žmonės turėtų kasdien bent pusvalandį klausytis mėgstamos muzikos – taip jie ne tik gerins savo nuotaiką, bet ir stiprins fizinę sveikatą.