Armonų giminė – kelių kartų žymūs atlikėjai ir pedagogai. Vieno iš jų – Rimanto Armono – 60-mečiui koncertą rašęs kompozitorius A.Šenderovas į kūrinį įpynė ir visos šeimos istoriją. Pradėdamas nuo tėvų Augustino ir Emilijos Armonų temos, kompozitorius plėtoja ją primindamas violončelininko vaikystę, brandą, seserį, žinomą smuikininkę Ingridą, žmoną pianistę Ireną ir sūnų Edvardą, taip pat violončelininką.
„Premjerų esu pagrojęs jau netoli 50-ies, bet tokio kūrinio dar neturėjau. Čia praktiškai biografija, biokoncertas. Kai prasideda koncertas ir skamba fleita, skamba smuikas – tėvo instrumentas, mamos instrumentas, aišku, tai yra nepakartojami įspūdžiai. Jaudinausi“, – paskaoja R.Armonas.
Su Nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertą atliko ir pianistė Irena Uss, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, dirigentas Juozas Domarkas.
Kelis muzikos stilius, sudėtingą, nuolat besikeičiantį ritmą kompozitorius sako derinęs kaip atskirus ženklus.
„Visai kaip gyvenime. Gyvenime mes irgi matom – tie nauji stikliniai pastatai šalia bažnyčių sukelia irgi daug diskusijų, lygtais vienas kitam trukdo, bet visi gyvena ir sugyvena visai gražiai. Taip ir muzikoj – gali būti ir džiazas, gali būti ir retoriniai momentai, ultramodernūs, ir romantiniai, ir klasikiniai – viskas kaip gyvenime“, – sako A.Šenderovas.
Trečiojo A.Šenderovo koncerto violončelei ir orkestrui premjera Nacionalinė filharmonija oficialiai pradėjo ir simfoninės muzikos koncertų sezoną. Jame dar vienas vakaras bus skirtas R.Armonui: spalio 24-ąją scenoje gros buvę ir esami profesoriaus studentai – 30-ies violončelių orkestras.