Šį vakarą skambės klasikos ir romantizmo šedevrų vėrinys – tai Ludwigo van Beethoveno uvertiūra „Koriolanas“, Trečiasis fortepijoninis koncertas ir Roberto Schumanno paskutinė – Ketvirtoji simfonija.
Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas) diriguosiantis Georgas Markas dirigavimą ir smuiką studijavo Vienos konservatorijoje, taip pat baigė muzikologijos, filosofijos ir psichologijos studijas Vienos universitete. 1991–2006 m. G. Markas buvo pirmas kviestinis Maskvos P. Čaikovskio simfoninio orkestro dirigentas. Jis yra dirigavęs įvairių šalių kolektyvams, tarp jų – Sankt Peterburgo, Nagano, Bergeno filharmonijų, „Nippon Yomiuri“, Tulūzos, Lietuvos nacionaliniai, Trondheimo, Oslo radijo, Slovakijos filharmonijos, Venesuelos „Simón Bolívar“ jaunimo, Graco ir kt. simfoniniai, Vienos kamerinis orkestrai.
G. Marko simfoninės muzikos repertuare svarbi vieta tenka rusų kompozitoriams Čaikovskiui ir Šostakovičiui, greta jų – Haydno, Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Brahmso, Brucknerio, Mahlerio ir Bergo kompozicijoms. Namažai laiko G. Markas skiria pedagogikai, jis vadovauja Vienos konservatorijos dirigavimo klasei, savo pedagoginėje praktikoje modernias atlikimo technikas derina su vienietiška tradicija.
Aktyviai koncertuojantis pianistas Daumantas Kirilauskas, pradėjęs studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 1994 m. išvyko jų tęsti Zalcburgo universitete „Mozarteum“. Čia įgijo bakalauro ir magistro diplomus su pagyrimu (prof. K.-H. Kämmerlingo kl.). 2001 m. jis pradėjo dėstyti LMTA, nuo 2009 m. turi fortepijono specialybės klasę. D. Kirilauskas yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, skyrium minėtina 1991 m. laimėta I premija tarptautiniame Maria Canals pianistų konkurse Barselonoje. Jis koncertavo įvairiose Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse, grojo muzikos festivaliuose ir garsiausiose salėse.
Greta koncertų su kameriniais ir simfoniniais orkestrais pianistas dažnai rengia rečitalius ar kamerinės muzikos programas su dainininkais ir instrumentininkais. 2008 m. sėkmingai pasirodė su žymiu Vienos „Artis kvartetu“, 2009 m. dalyvavo keturių miestų turnė su orkestru „Sinfonietta Rīga“ atlikdamas Beethoveno Trečiąjį fortepijoninį koncertą. Pianistas daug dėmesio skiria šiuolaikinei muzikai, nuo 2009 m. jis yra „Lithuanian Ensemble Network“ solistas. D. Kirilausko diskografijoje – trys solinės kompaktinės plokštelės, taip pat jis yra padaręs per 100 įrašų Lietuvos nacionaliniam radijui.
Koncerto dirigentą ir solistą simboliškai sieja muzikų meka – Zalcburgo miestas. Dirigentas G. Markas šiame mieste gimė, o pianistas D. Kirilauskas kelis metus studijavo Zalcburgo „Mozarteume“. Taigi, mynė tuos pačius, Zalcburge gyvenusių ir kūrusių klasikų išžvalgytus ir išvaikščiotus takus, kvėpavo tuo pačiu ypatingu Zalcburgą gaubiančiu kultūrinių tradicijų ozonu. Tikėtina, kad nesunkiai ras bendrą kalbą kartu interpretuodami Beethoveną, jo Trečiąjį koncertą fortepijonui.
Koncerto Vilniuje išvakarėse atlikėjai tą pačią L. van Beethoveno ir R. Schumanno programą ketina pristatyti Klaipėdos koncertų salėje, o po kelių dienų (gruodžio 9-ąją) orkestras ir dirigentas G. Markas žada ją atlikti ir per gastroles Švedijos miestelyje Vara. Tenykštė kultūros įstaiga „Vara Konserthus“, galinti didžiuotis įspūdinga modernia erdve, per metus organizuoja iki 200 muzikos, dramos ir šokio renginių ir pritraukia per 55 tūkst. lankytojų. Čia su lietuvių kolektyvu pasirodys pianistė Lisa de la Salle.