Renginiui puikų toną davė jau pirmasis festivalio koncertas, kuriame kartu su „Hand voices“ grupe koncertavo buvęs šeduvis, mušamųjų virtuozas Martynas Lukoševičius. Daugeliui šeduviškių gerai pažįstamas Martynas su draugais pademonstravo mušamųjų ir perkusijos instrumentų galimybes, šmaikštavo scenoje, kartu su sale atliko ekspromtu „sukurtą“ festivalio himną, kuriame pagrindiniai žodžiai „Mano Šeduva!“.
Tris dienas Šeduva gyveno ritmu – pirmasis Šeduvos tarptautinis perkusijos festivalis „Ritmo viražai“ ir atlikėjams, ir žiūrovams padovanojo neužmirštamų akimirkų.
Antrą festivalio dieną surengtos kūrybinės dirbtuvės su Arkadijumi Gotesmanu, Peter Bruun ir Tim Daisy. Čia buvo puiki proga visiems išbandyti instrumentus, pasiklausyti profesionalių patarimų, nors trumpam pasijausti muzikantu. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius maloniai nustebino pirmoje eilėje sėdėjęs jaunuolis, kuris mokosi penktoje klasėje. Pasiklausęs muzikantų grojimo, jis angliškai paklausė: „Kaip jūs tai darote? Kaip jums tai išeina?“ Anot A.Gotesmano, dėl tokių klausimų ir verta susitikti su jaunais žmonėmis, mokyti juos, uždegti noru muzikuoti.
Antrosios festivalio dienos koncerte skambėjo Mykolo Eivos (mušamieji) ir Arno Mikalkėno (klavišiniai) koncertas, trečią dieną scenoje pasirodė Igno Kasikausko (mušamieji) ir Danieliaus Pancerevo (saksofonas) duetas. Jauni ir talentingi atlikėjai nėrė į improvizaciją, atskleidė mušamųjų ir perkusijos instrumentų skambesio spalvas, mėgavosi atliekama muzika, tą jausmą sugebėdami perduoti ir žiūrovams.
Festivalį vainikavo finalinis koncertas „Perkusinės atvirutės“. Peter Bruun, Tim Daisy ir Arkadijus Gotesmanas perkusiniais instrumentais, o festivalio vedėjas Julius Gricevičius skaitomu tekstu kūrė atvirukus, skirtus žinomiems žmonėms. Scenoje susijungė muzika, balso garsas ir vaizdas ekrane, atlikėjai demonstravo tokius virtuoziškus sugebėjimus ir atskleidė tokias instrumentų subtilybes bei galimybes, kad žiūrovams beliko kartu su atlikėjais persikelti į tą kuriamą atviručių pasaulį ir susimąstyti apie gyvenimo trapumą, apie džiaugsmą, kurį tas gyvenimas kiekvienam dovanoja.
Festivalio organizatoriai, atsidėkodami atlikėjams, kiekvienam jų įteikė gražius vardinius atminimo suvenyrus – po mušamųjų lėkštę su lazdele.
„Esu laimingas, kad festivalis kuriasi būtent Šeduvoje – čia puiki atmosfera, puiki publika. Tikiuosi, kad festivalio idėja neužges, susitiksime kasmet. Juk nesvarbu, vieta, svarbu, kad ji taptų ta vieta, į ją traukia žmonės ne tik iš visos Lietuvos. Mano svajonė, kad Šeduva taptų tikromis perkusijos muzikantų kūrybinėmis dirbtuvėmis, laboratorija, kad čia mes susitiktume, kartu kurtume muziką, mokytumėmės, ugdytume jaunus atlikėjus ir koncertais džiugintume publiką“, – sakė po festivalio A.Gotesmanas.
Jam pritarė ir festivalio idėjos autorė, Šeduvos kultūros ir amatų centro vadovė Natalija Borgerdt. Ji įsitikinusi, kad festivalis pirmąjį egzaminą išlaikė, kad Šeduva, turinti gilias kultūros tradicijas, jas tik dar labiau puoselės ir plėtos.
„Sumanydama šį festivalį, labai norėjau, kad į Šeduvą atkeliautų kitokia muzika, negu esame įpratę, kad būtų įdomu ir profesionalu. Kuomet pamačiau Arkadijaus pasirodymą, supratau, kad tai galėtų būti perkusija. Džiugu, kad toks žinomas atlikėjas, toks, puikus organizatorius ir žmogus mielai pritarė festivalio idėjai. Todėl,manau, pavyko mums visiems su kaupu“, – sako N.Borgerdt.