2020 11 12

Skaitmeninės koncertų salės naujiena – edukacinės laidos

Virtualėjant pasauliui ir vis labiau aktualėjant edukacijos poreikiui, Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo naujieną, tinkančią muzikos pedagogų nuotoliniam darbui – edukacinių laidų ciklą „Muzikos enciklopedija trumpai“, rašoma pranešime spaudai.
LNF skaitmeninė salė
LNF skaitmeninė salė / Dmitrij Matvejev nuotr.

Ciklas skirtas mokiniams ir jaunimui, ir rodomas Filharmonijos skaitmeninėje koncertų salėje.

Edukacinės vaizdo pamokos kviečia keliauti per skirtingas epochas, pasakoja apie įvairiausius muzikos instrumentus ir pristato muzikos žanrų lobyną. Be to, čia suteikiama galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvų nariais, muzikos instrumentų meistrais, pasisvečiuoti po Filharmonijos stogu.

Dmitrij Matvejev nuotr./Modestas Pitrėnas
Dmitrij Matvejev nuotr./Modestas Pitrėnas

„Nacionalinės filharmonijos skaitmeninėje platformoje, edukacijos skiltyje, pasirinkę „Muzikos enciklopedija trumpai“ filmukus, susipažinsite su įvairiausiais orkestro instrumentais, sužinosite apie jų garso išgavimo būdus, apie tai, ką jie galvoja, apie dirigentus ir jų santykį su kolektyvu, kolektyvo santykį su dirigentu ir panašius įdomius dalykus“, – sako vienas iš edukacinio filmo herojų, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas.

Jau parengtose ir publikuotose pirmosiose „Muzikos enciklopedija trumpai“ dalyse pasakojama apie simfoninį orkestrą. I dalyje supažindinama, kas yra orkestras, kokios instrumentų šeimos sudaro orkestrą, parodomi visi orkestre esantys muzikos instrumentai. II dalyje kviečiama susipažinti su simfoniniu orkestru iš arčiau ir sužinoti, kam orkestrui reikalingas dirigentas. Ar sunku tapti dirigentu, kaip orkestrui pavyksta groti kartu ir kas yra batuta? Į tokius klausimus atsako maestro Modestas Pitrėnas.

Dmitrij Matvejev nuotr./Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Dmitrij Matvejev nuotr./Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Vaizdo paskaitose kalbinami įvairūs muzikantai, jie pasakoja apie tai, ką daro scenoje. Jau rengiamos ir netrukus pasirodys kitos enciklopedijos dalys, jose bus plačiau pasakojama apie atskirus instrumentus ir jų slėpiningą pasaulį. Šiemet numatyta iš viso parengti 7 enciklopedijos dalis, o kitais metais ketinama sukurti dar 20 laidų.

Šį Lietuvos kultūros tarybos remiamą edukacinį projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė filharmonija, Baltijos kultūros vadybos centras ir garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų