Kitos repo albumų apžvalgos
- ★★★☆☆ / OG Version „Bilietas į rojų“ – identiteto keliai tarp repo ir trapo
- ★★★★★ / Lietuvos repo improvizacijos dievas gyvas – Jamos albumas „Jama“
- ★★★★★ / Vilkai drasko „nenormalei“ – „G&G Sindikato“ albumas „Duona Kasdieninė / Skeletai Spintoje“
- ★★★★☆ / Tu privalai skambėt – Konstantino Lilo albumas „Niekas nėra tikra“
- ★★★★★ / Tyla prieš repo apsakymų uraganą – Kasteto albumas „Maestro“
- ★★★☆☆ / Kitoks nei kada nors anksčiau – Mad Money albumas „Ego“
Neatsitiktinai sakau, kad Vaiperis yra senosios repo mokyklos vilkas – scenoje jis jau daugybę metų. Prieš kone du dešimtmečius, 2004 metais, jis grūmėsi improvizacinio repo, vadinamojo „freestyle“, kovose ir tapo čempionu. Finalinė repo kova su Opi buvo pažymėta kaip viena tų, kur netrūko ne tik emocijų, bet ir lengvų apsistumdymų. Turiu prisipažinti, kad gyvai šios kovos savo akimis neregėjau, mačiau tik įrašą.
Turintys laiko internetinėje erdvėje gali atrasti šios repo kovos vaizdo įrašą ir patys pamatyti, koks buvo Vaiperis savo kelio pradžioje.
Jį kartu su bičiuliu Shmekla maždaug tuo pačiu metu per televiziją galėjo išvysti ir visi Lietuvos repo mėgėjai. Pamenu, kad tuomet per LNK kanalą rodytoje muzikinėje laidoje „Nacionalinė muzikos lyga“, kur kas savaitę tarpusavyje susigrumdavo dvi muzikinės grupės ar atlikėjai, viena iš dalyvių buvo grupė „G&G Sindikatas“, tąkart kovojusi su Gintare Karaliūnaite. Per vieną iš etapų grupės lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras sakė, kad viena priežasčių, kodėl G&G dalyvauja tokiame projekte, tai noras parodyti, kad Lietuvoje yra daugiau repo atlikėjų, o ne jie vieninteliai. Taip ant scenos užlipo Shmekla ir Vaiperis bei tiesioginio eterio metu atliko jau kultiniu tapusį hitą „Viskas pagal mus“.
Pamenu, kad tada prieš televizoriaus ekraną šokinėjau iš laimės, nes tai buvo akimirka, kai kitoks, nei G&G repas, suskambo televizijoje, o ne mano garso kolonėlėse, prijungtose prie kompiuterio. Gali kiek pasirodyti, kad per daug sureikšminama televizija, bet tai buvo metas, kai ne visi namuose turėjo internetą – jis tik sparčiai skverbėsi į namų ūkius. Tad be įvairių repo forumų išvysti per ekraną į muzikinį taktą linguoti kviečiančius repo atlikėjus būdavo malonu.
Šis repo duetas 2004 metais buvo pristatęs repo albumą „Iš kairės į dešinę“. Labai geras „oldschool“ tipo, seno ir gero repo rinkinys. Bet ties šiomis trumpomis melancholiškų prisiminimų nuotrupomis ir sustokime. Pažvelkime į šiandieną.
Dabar tiek Shmekla, tiek ir Vaiperis kuria grupėje „Despotin Fam“ – du improvizacinio repo čempionai susijungė su dar viena legenda Liezhuviu. Šiemet jie taip pat surengė ne vieną koncertą.
Be repo rimų, Vaiperis muzikiniame pasaulyje nardo kaip žuvis vandenynuose – kuria muziką, prodiusuoja, yra prisidėjęs ne prie vieno Lietuvos atlikėjo, grupės augimo ir sėkmės ieškojimo: roko grupė ba., populiarusis Free Finga, reperis Mesijus, Evita Cololo ir t. t. Visus šiuos atlikėjus išvardinti, matyt, neįmanoma misija. Be to, Vaiperis žinomas kaip DJ, kurio muzika skamba įvairiuose renginiuose.
Repo vilkas šiemet pristatė naujus žingsnius savo solinėje kūryboje – pseudonimu V.V prisidengęs pasirodė su kūriniu „Daktaras“ ir jo muzikiniu klipu bei žadėjo albumą. Tačiau, kaip pats sako, nors pasiruošimas naujam albumui jau artėjo į pabaigą, bet, gimus dviem naujiems kūriniams, jie konceptualiai sugulė į mažesnės apimties EP albumą, kuris turi aiškią temą.
Albumas „Visos vėlės“ klausytojų ausis maloniai dirginti pradėjo lapkričio 29 dieną. Pažvelkime, kokias idėjas apie šiandieną siunčia Vaiperis ir kuo įdomus šis EP, kuriame – keturi kūriniai.