V.Diawara vinilinių plokštelių madą vertina labai teigiamai išskirdamas du pagrindinius akcentus: muzikos mėgėjai gali daug geriau pajausti grupės ar atlikėjo charakterį klausydami vinilinės plokštelės bei besiplečianti naujos kartos DJ bendruomenė, kuri groja išskirtinai iš plokštelių.
Visai kitas jausmas laikyti rankose vinilinę plokštelę, kai pradedi domėtis, kas įgrojo tam tikras dalis, kur ji buvo įrašyta.
„Aš manau, kad tai yra labai gerai. Atsiranda visiškai nauja DJ karta, kuri užauga su vinilais. Taip pat plokštelių sugrįžimas man yra labai malonus, nes grupė leidžianti vinilą turi apgalvoti ir viršelio apipavidalinimus, ir turinį tinkamai atsirinkti. Tuomet daug geriau atsiskleidžia grupės ar atlikėjo charakteris. Visai kitas jausmas laikyti rankose vinilinę plokštelę, kai pradedi domėtis, kas įgrojo tam tikras dalis, kur ji buvo įrašyta, nes kai dar buvau paauglys, man buvo labai svarbu žinoti visus šiuos dalykus. Truputį bijojau, kad dėl visos skaitmenizacijos visa tai dings, bet tai neįvyko ir dabar yra itin malonu klausytis renginyje plokštelėmis grojančių DJ arba kai pas draugus grojama muzika iš plokštelės. Man tokia muzika yra daug arčiau paties žmogaus“, – vinilinės plokštelės muzikos ypatumus aptaria V.Diawara.
Muzikantui laikmena jam kelia daug sentimentų.
„Vinilas man sukelia nostalgiją. Nelaikau savęs didžiuliu vinilų žinovu ar kolekcionieriu, tačiau užaugau tais laikais, kai žmonės klausė plokštelių ir taip atradau išties labai daug muzikos – būtent taip pat uždėdamas adatą ant plokštelės, kai man buvo 10 ar 11 metų. Taip pas mane atsirado visos „AC/DC“ Bon Scott laikų plokštelės, „Deep Purple“, Tina Turner ir daugybė kitų atlikėjų įrašų. Buvau sukaupęs šiokią tokią kolekciją“, – teigia V.Diawara.
Tie, kurie išmano muziką, puikiai žino, kad plokštelė išgauna geriausią ir gyvą garsą.
„Tie, kurie išmano muziką, puikiai žino, kad plokštelė išgauna geriausią ir gyvą garsą. Kai prodiusavau grupės „Antis“ albumą, A.Kaušpėdas man padovanojo vinilą, kuriame buvo ir tos dainos, prie kurių prisidėjau įrašant, kurias prodiusavau. Visas dainas buvau girdėjęs per kompiuterį tikrai labai daug kartų, bet tik uždėjus adatą ant šios vinilinės plokštelės išgirdau naują skambesį – tarsi geros 70-ųjų roko grupės muzika“, – nuostabos neslepia muzikantas.
Vertindamas vinilinės plokštelės ateitį, V.Diawara mano, kad ši laikmena gyvuos dar ilgai.
„Manau, kad plokštelės populiarės ir toliau. Didžiausi vinilų mėgėjai ieško plokštelių per visą pasaulį ir tol kol grupės norės ir gebės įdomiai prisistatyt, tol žmonės norės išskirtinių dalykų. Juo labiau, kad plokštelių tiražai nebūna didžiuliai – 200, 500, galbūt 1000 vienetų – ir ji iškart turi savo vertę ir pirkėją, kuris jaučiasi išskirtinis įsigijęs riboto leidimo įrašą. Tas estetinis jausmas, kuris ateina su plokštele, dar tikrai gyvuos ilgai“, – pasakoja jis.
„Tarptautinės vinilo diena“ Lietuvoje bus švenčiama trečius metus iš eilės. Šiais metais renginio metu susirinkę lankytojai galės įsigyti vinilinių plokštelių iš didžiausių vinilo prekeivių, sudalyvauti atviroje diskusijoje su muzikantais, paklausyti lietuviško hip-hop‘o vinilo pristatymo koncerto, pasimėgauti patiekalais iš maisto furgonų, o patys mažiausieji šventės dalyviai galės mėgautis tik jiems skirtais batutais ir saldumynais.
„Per pastaruosius dvejus metus pamatėme, kad mūsų renginio idėja patinka vinilo mylėtojams, tad šiais metais visi susibėgsime daug didesnėje erdvėje pačiame Vilniaus senamiestyje. Džiaugiuosi, kad bendruomenė plečiasi ir kad galėsime pasiūlyti platesnę programą. Turėsime ne tik vinilų turgų, maisto furgonus ir pramogas mažiesiems, bet turėsime ir edukacinę dalį apie vinilus, išgirsime žinomų muzikos pasaulio atstovų mintis ir sužinosime kokias kolekcijas jie yra surinkę. Galiausiai scenoje pasirodys būrys hip-hop‘o muzikos atstovų. Tad turėsime visą dieną vinilui skirtos programos“, – pasakoja vienas renginio organizatorių Saulius Masonas.
„Tarptautinės vinilo dienos“ atviroje diskusijoje apie vinilines plokšteles bus kalbinami visiems puikiai pažįstami muzikos pasaulio atstovai: elektroninės muzikos kūrėjas ir prodiuseris Leon Somov, grupės „Biplan“ narys Oleg Sejev, menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas ir muzikantas Viktoras Diawara ir kiti.
Diskusiją moderuos ir muzikantus kalbins žurnalistas, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. Pokalbius scenoje pakeis hip-hop‘o atlikėjai, kurių muzika skamba Tarptautinės vinilo dienos proga išleistoje vinilinėje plokštelėje „Lithuanian Hip Hop“. Scenoje pasirodys Mesijus, Mad Money, Omerta, Dee & Kamy, MEANDI.
Renginio vieta: Lietuvos muzikos, teatro ir kino muziejaus kiemas – „Piano Man Outside“ terasa.
Renginio laikas: rugpjūčio 20 d., sekmadienis, 12–19 val.
Renginys nemokamas.