Nordtrad yra folklorinės muzikos tinklas, koordinuojamas Geteburgo universiteto muzikos ir teatro akademijos (Švedija). Pagrindinė tinklo veikla – studentų ir dėstytojų mainai, intensyvūs projektai, kasmetinės konferencijos.
Pasak LMTA Etnomuzikologijos katedros vedėjos, prof. Daivos Vyčinienės, šiemet Lietuvoje rengiamo Nordtrad seminaro programa – tai puiki galimybė gyvai susipažinti su Šiaurės ir Baltijos šalių tradicine muzika, seniausiomis ir šiuolaikinėmis jos gyvavimo formomis. Tradicinės muzikos įvairovę per praktinius mokymus, paskaitas ir koncertus atskleis geriausi 7 šalių etninės muzikos žinovai: muzikantai ir pedagogai. Vienas atraktyviausių Nordtrad užsiėmimų – bendri visų šalių studentų kūrybiniai projektai ir jų parodymas baigiamajame koncerte.
„LMTA etnomuzikologai, didžiuodamiesi unikaliomis lietuvių sutartinėmis, šių metų Nordtrad pasiūlė temą pagal „sutartiniškąją“ darnos sampratą: „Harmony: in and beyond sound“ („Harmonija: garse ir virš garso“). Sutartinėms, 2010 m. įtrauktoms į UNESCO Nematerialaus paveldo sąrašą, bus skiriamas ypatingas dėmesys: užsienio svečiai giedamų, skudučiuojamų, pučiamų ragais bei daudytėmis ir kankliuojamų sutartinių bus mokomi Nacionalinio muziejaus archeologijos ekspozicijoje“, – apie renginį pasakojo D. Vyčinienė.
Seminarą vainikuos balandžio 20 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, vyksiantis Lietuvos studentų folkloro festivalis „O kieno žali sodai“.