11-tą kartą organizuotas „12 Points Festival“ yra Orhuso miesto džiazo festivalio dalis. Šiemet festivalio organizatoriams teko atsakinga užduotis – 12 perspektyvių grupių atrinkti net iš 500 paraiškų.
Laimingus bilietus gavę Prancūzijos, Airijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Čekijos, Italijos, Austrijos, Danijos, Norvegijos, Estijos ir Lietuvos atlikėjai susirinko į trijų dienų trukmės džiazo šventę, kiekvienais metais vykstančią vis kitoje šalyje.
Scena „Sheep Got Waxed“ trejetui buvo atiduota sekmadienio vakarą (anksčiau festivalyje su skirtingais kolektyvais dukart yra pasirodęs lietuvis Liudas Mockūnas).
Grupei, drąsiai eksperimentuojančiai su džiazo, roko ir elektronikos žanrais, dalyvavimas tarptautiniame showcase festivalyje – ne naujiena. Du kartus jie yra pasirodę viename didžiausių panašaus pobūdžio renginių Europoje „Tallinn Music Week“.
Kaip įprasta, didelę dalį auditorijos kėdžių čia užima muzikos industrijos delegatai, į festivalį užsukantys ieškoti naujų talentų. „12 Points“ delegatų sąrašas buvo gerokai kompaktiškesnis nei Talino muzikos savaitės, tačiau jame netruko ryškių džiazo pasaulio vardų.
Tarp jų – „Europe Jazz Network“ prezidentė Ros Rigby, įrašų kampanijos „New York Jazz Records“ atstovas Tyran Grillo, Berlyno džiazo festivalio programos kuratorė Nadin Deventer, Pekino radijo žurnalistas You Dai, Estijos „Jazzkaart Festival“ atstovė Merli Antsmaa, Jazzfuel.com platformos žurnalistas iš Jungtinės Karalystės Malt Fripp ir kiti.
25 Orhuse susirinkę žurnalistai, vadybininkai ir koncertų organizatoriai negailėjo grupei dėmesio ir pagyrų. „Girdėjau du komentarus: amazing ir epic“, – įspūdžiais iškart po koncerto dalinosi grupės būgnininkas Adas Gecevičius.
Dėmesio grupė sulaukė nuo kaimyninės Europos iki Amerikos ir Kinijos. Pagyrimus bėrė ir festivalio programos sudarytojas Kenneth Killeen: „Sheep Got Waxed“ „12 Points“ festivalyje sugrojo intensyvų, jaudinančių vingių ir posūkių pilną, energetišką ir labai smagų pasirodymą.
Auditorija buvo išsyk įtraukta į pasirodymą, o iki jo pabaigos – ir kruopščiai išvaškuota. Fantastiškas lietuvių trio atlikimas – jie verčia Vilnių didžiuotis ir yra vieni iš ryškiausių festivalio akcentų.“
„Nelikome nepastebėti. Visi festivalyje groja labai gerai, todėl kažkuo išsiskirti iš jų mums – didelis dalykas. Tai – tokia savotiška džiazo rampa, labiausiai naudingas mūsų koncertas“, – džiaugėsi grupės nariai. Po koncerto interviu Danijos ir Kinijos žiniasklaidai davę muzikantai taip pat jau sulaukė kvietimo groti Jungtinėje Karalystėje.
Muzikantai patenkinti – albumus „Pushy“ namo vežėsi ir grupės lipdukus visur, kur tik limpa, klijavo kone visi užsienio delegatai ir atlikėjai. Tai, kad dauguma muzikantų ir delegatų spėja pabendrauti vieni su kitais – šeimyniškos festivalio aplinkos nuopelnas. Jaukiame, tačiau aukšto lygio organizacijos renginyje grupės ir muzikos industrijos profesionalai visas tris dienas kartu sėdi konferencijose, klauso paskaitų, vakarais – koncertų, o po jų susitinka festivalio jam session’uose.
„Ką sužinojome iš paskaitų? Kokybiškas live video – svarbiausias dalykas grupei, norinčiai išplaukt į tarptautinius vandenis. O šiaip, organizatoriai patarė neužsisėdėti showcase’suose, dirbti ir judėti tikslingai, ir nuramino: mes dažnai neatrašom“, – pasakoja gitaristas Paulius Vaškas.
Tik ką grįžę iš Danijos „Sheep Got Waxed“ savaitgalį koncertuoja Latvijoje ir Estijoje. Artimiausi grupės pasirodymai Lietuvoje: kino stovykloje Antalieptėje liepos 29 d. ir festivalyje „Yaga Gathering“ rugpjūčio 5d.