„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

TOP 7 knygos apie garsiausius visų laikų muzikantus

Kasmet trečiąjį gegužės šeštadienį Lietuvos gyventojus suvienija meilė muzikai, kai įvairių miestų gatves, skverus ir aikštes užpildo „Gatvės muzikos diena“.
Knygos apie muziką
Knygos apie muziką

Ne paslaptis, jog muzikos galia nepamatuojama – ji gali ne tik sujungti skirtingų žanrų, amžių, rasių ir kultūrų atlikėjus bei klausytojus, įkvėpti pamatyti gyvenimo grožį, bet ir sumažinti streso lygį, reguliuoti emocijas, padėti geriau pažinti save ir pasaulį. Kokį santykį su muzika jaučia garsiausi pasaulio dainininkai, muzikantai ir kompozitoriai? Kodėl jie pasirinko keliauti nelengvu muzikiniu keliu ir ką patartų, norintiems pasirinkti šią kryptį? „Gatvės muzikos dienos“ proga interneto knygynas patogupirkti.lt pristato populiariausias knygas apie žinomiausius visų laikų muzikantus.

Britney Spears

Britney Spears dainas, ko gero, žino net ir nesiklausantys šios pop dainininkės muzikos. Viena sėkmingiausių ir garsiausių atlikėjų muzikos istorijoje, pop muzikos princese tituluojama amerikiečių atlikėja Britney Spears buvo apsupta visuomenės dėmesio nuo mažų dienų. Savo autobiografinėje knygoje „Moteris manyje“ ji drąsiai ir be užuolankų papasakoja savo tiesą – apie kelią į šlovę, patirtus išgyvenimus, meilę ir skyrybas, motinystę ir šeimą.

Skandalų B. Spears gyvenime netrūko – santykiai su kita pasaulinio garso žvaigžde – Justinu Timberlake‘u bei viešas pažeminimas, kurį teko patirti Britney, nutrauktas nėštumas, juntama baimė savo pačios šeimai bei visas gyvenimas po padidinamuoju visuomenės stiklu. Dainininkė dalijasi savo skaudžiomis ir ją užauginusiomis patirtimis, kurias išgyventi pajėgė su muzikos ir meilės galia.

Nuoroda
Moterys manyje,
Britney Spears
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

Freddie Mercury

Atlikėjas, kuris su grupe „Queen“ per du muzikos dešimtmečius visam laikui pakeitė roko kultūrą – Freddis Mercuris – amžinai gyvuosianti muzikos legenda. Muzikos kritikas Ernesto Assante biografinėje knygoje „Freddis Mercuris. Legendinis balsas“ neria gilyn į vienos svarbiausių muzikos pasaulio figūrų gimimo, pakilimo ir nuosmukio istorijas, grupės „Queen“ atsiradimą ir asmeninio gyvenimo nuotrupas.

„Nesiruošiu tapti žvaigžde – aš tapsiu legenda!“ – teigė F. Mercury ir jo žodžiams buvo lemta išsipildyti. Jo uždeganti energija ir meilė muzikai suvienijo šokių, klasikinės muzikos ir operos balades, o apkalbų nestokojęs asmeninis gyvenimas nepaleidžia gerbėjų dėmesio iki šių dienų.

Gausybe fotografijų iliustruota knyga – tikras saldumynas Freddie Mercury ir „Queen“ muzikos gerbėjams, suteikianti galimybę palepinti akis ir ausis. Be įspūdingų nuotraukų iš muzikinių klipų ir koncertų, skaitytojai galės juos ir pamatyti, skenuodami QR kodus su nuorodomis į garsiausius atlikėjo ir jo grupės vaizdo klipus.

Nuoroda
Freddis Mercuris. Legendinis balsas,
Ernesto Assante
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

Tina Turner

Rokenrolo karalienė scenoje viešpatavo daugiau nei šešiasdešimt metų, o jos nuoširdumo ir trykštančios energijos pripildytai muzikai lemta gyvuoti dar daugybę šimtmečių ateityje. Prieš metus, gegužės mėnesį visas pasaulis atsisveikino su šviesaus atminimo atlikėja Tina Turner, tačiau dar prieš savo mirtį dainininkė pasauliui padovanojo savo autobiografiją „Mano meilės istorija“.

Savo autobiografijoje, T. Turner pateikia puokštę gražiausių savo savybių – neišsenkančią stiprybę, energiją, drąsą ir dvasingumą, pasakodama istoriją apie įkvepiančią moterį, išdrįsusią įveikti visas kelyje pasitaikiusias kliūtis. Jos sąskaitoje – daugiau kaip 200 milijonų parduotų muzikos įrašų, dvylika „Grammy“ apdovanojimų, o į jos koncertus būdavo parduodama daugiau bilietų nei į bet kurio kito solo atlikėjo pasirodymus. Knygoje be muzikinių patirčių, atlikėja pasidalina ir detalėmis apie stiprią meilę savo vyrui Eriwnui Bachui, išsamiai pasakoja apie tai, kad ne vienerius metus savo gyvenime vadovaujasi budizmo principais ir parodo skaitytojams, kaip juos taikyti, kad jų gyvenime atsirastų daugiau džiaugsmo.

Nuoroda
Mano meilės istorija,
Tina Turner
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

Elton John

Seras Eltonas Johnas, kurio tikrasis vardas Reginald Kenneth Dwight – vienas ilgiausiai šlovės spinduliuose besimaudančių britų muzikos atlikėjų, dainų kūrėjas, pianistas ir kompozitorius. Pasiryžęs atvirai ir savais žodžiais papasakoti tikrąją savo gyvenimo istoriją, ryškus, ekscentriškas ir gandų apipintas E. Johnas su pasauliu pasidalijo autobiografine knyga „Aš“.

E. Johnas atvirai pasakoja apie Londono priemiestyje Pineryje praleistus vaikystės metus ir sudėtingus santykius su tėvais. Nors buvo itin drovus, mažas berniukas puoselėjo neįtikėtinas svajones apie šlovę populiariosios muzikos scenoje. Sulaukęs dvidešimt trejų, jis pirmąsyk koncertavo Amerikoje ir publiką apstulbino vilkėdamas skaisčiai geltoną kombinezoną, žvaigždžių raštu išmargintus marškinėlius ir avėdamas aulinius batus su sparnais.

Knygoje apie E. Johną gausu dramų – jis atvirai pasakoja apie savo ir kūrybos partnerio Bernie’io Taupino darbų nesėkmės, beprotišką šuolį į populiariausių dainų sąrašų viršūnes, apie draugystę su Johnu Lennonu, Fredžiu Mercury’iu ir Georgu Michaelu bei šokius su Anglijos karaliene, apie bandymus nusižudyti, priklausomybę nuo narkotikų ir gydymąsi reabilitacijos centruose. Šmaikšti, linksma, o kartais jautriausias širdies stygas paliečianti knyga „Aš“ suteiks galimybę skaitytojams kartu su ryškia muzikos žvaigžde leistis į itin asmenišką kelionę.

Nuoroda
Aš,
Elton John
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

David Byrne

Dainininkas, gitaristas ir dainų autorius, grupės „Talking Heads“ lyderis vėliau pradėjęs ir solinę karjerą – škotų kilmės amerikietis David Byrne muzikai skyrė kone visą savo gyvenimą. Knygoje „Kaip veikia muzika“, remdamasis asmenine patirtimi ir sukauptomis žiniomis, muzikantas praveria spalvingo muzikos pasaulio duris skaitytojams.

Keliaudamas laiku ir vietomis – nuo Wagnerio operos iki Afrikos kaimų – atlikėjas svarsto, kaip muzikos radimąsi lemia kultūra ir individas, kaip įrašų technologijos pakeitė klausymosi patirtį, aptaria muzikos industrijos evoliuciją, o jo teiginių iliustracijomis tampa ir kadaise įkvėpę pamokslininko žodžiai, ir senovės japonų teatras, ir gyvūnų muzikalumas, Madonnos kontraktai ar net Alžyro populiarioji muzika. D. Byrne knyga – svarbus skaitinys kiekvienam kuriančiam, klausančiam, dirbančiam su muzikantais ar norinčiam tai daryti.

Nuoroda
Kaip veikia muzika,
David Byrne
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

Maria Callas

Maria Callas – operos pasaulio deivė, geriausiai žinoma kaip „la divina“ – dieviškoji. Jos balsas buvo laikomas fenomenaliu, kritikai liaupsino jos neįtikėtinas vokalines galimybes ir dramatiškas vaidmenų interpretacijas, gerbėjai būdavo užkerėti jos stulbinančio grožio. Vis dėlto, operos legendos gyvenimas nebuvo rožėmis klotas, garsiai dainininkei teko patirti daugybę skausmingų nusivylimų ir išmokti svarbių gyvenimiškų pamokų.

Knygoje „Diva. Romanas apie Mariją Kalas“ autorė Daisy Goodwin pasakoja tikrąją istoriją apie įstabią dainininkę ir jos gyvenimo meilę. Pirmąkart ji patikėjo meile sutikusi graikų laivybos magnatą Aristotelį Onasį. M. Kalas jautė, kad šis vyras joje mato ne tik išskirtinio balso solistę, bet ir moterį. Prasidėjo jaudinantis operos žvaigždės ir vieno turtingiausių pasaulio vyrų romanas. A. Onasis įtraukė M. Callas į svaiginančios prabangos gyvenimą, supažindino su tokiomis pasaulinėmis garsenybėmis kaip Elizabet Taylor, Ričardas Burtonas, Vindzoro kunigaikštis bei kunigaikštienė. Tačiau šis gyvenimas akimirksniu subliuško žiniasklaidai pranešus apie A. Onasis ir buvusios pirmosios ledi Jackie Kennedy jungtuves. Šimtųjų M. Callas gimimo metinių proga išleistoje knygoje skaitytojai sužinos, kaip atrasti tikrąjį savo balsą, nepaisant nelengvų gyvenimo iššūkių.

Nuoroda
Diva. Romanas apie Mariją Kalas,
Daisy Goodwin
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

Leonard Cohen

Nemarių baladžių „Hallelujah“, „Dance Me to the End of Love“ ir „I‘m your man“ autorius, iš litvakų giminės kilęs Kanados poetas ir atlikėjas Leonardas Cohenas nuostabaus grožio balsu ir giliomis eilėmis palietė daugelio širdis. Muzikos žurnalistė ir metraštininkė Sylvie Simmons biografijoje „Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas“ tyrinėja ryškų muzikanto gyvenimą ir bando įminti jo genialumo mįslę.

L. Cohenas – stiprių emocijų ir intelekto žmogus, savo kūryboje nagrinėjęs esminius žmogaus gyvenimo aspektus: religiją, galią, seksą, meilę. Taip pat L. Cohenas pilnas ir prieštarų: jis ir pamaldus žydas, ir rafinuotas meilužis, ir įšventintas dzenbudistų vienuolis, kurio vardas Jikanas reiškia „paprasta tyla“, nors nei jo gyvenimas buvo paprastas, nei kūryba – tyli. Autorė seka jo gyvenimo vingiais, nuo pasitraukimo iš viešumos penkiolikai metų iki didingo sugrįžimo ir turo po pasaulį. Aksominio balso savininko gyvenimu besidomintiems skaitytojams S. Simmons atskleidžia kiekvieną sudėtingą, prieštaringą dainininko gyvenimo elementą ir pateikia įžvalgų menininko vizijos, dvasios ir talento portretą.

Nuoroda
Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas,
Sylvie Simmons
Įsigyti
* Kai įsigyjate partnerių paslaugas per 15min puslapį, mes gauname komisinį. Turiniui tai įtakos nedaro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“