Pianistės Guodos Gedvilaitės atliekamos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Jos scenos partneriai yra ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentininkai. Šįkart su pianiste pasirodys išradingumu garsėjantis Čiurlionio kvartetas. Skambės pianistės sceninės veiklos 30-mečiui pažymėti skirta programa, VII Vilniaus fortepijono festivalio kontekste tapsianti turiningu didžiulio renginio preliudu.
Pianistė parengė autobiografinę programą, kurią apibūdina taip: „Skambės Ludwigo van Beethoveno bagatelės iš mano Vilniaus mokslų laikotarpio, simbolinė „Atsisveikinimo“ sonata, kuria noriu papasakoti apie tuos metus, kai atsisveikinau su namais ir išvykau studijuoti į Frankfurtą, sonatoje girdėsis ir išsiskyrimo liūdesys, ir grįžimo, pasimatymo džiaugsmas. Labai džiaugiuosi gimtadienio dovana: kompozitorė Loreta Narvilaitė man parašė kūrinį „Garsas prabyla į tylą“. Opusas parašytas mano vardo inicialų tonacijoje – G – ir prasideda liaudies dainos „Anoj pusėj Nemuno“ melodija. Pasak kompozitorės, nors užaugau prie Nemuno, jai aš gyvenu „anoj pusėj“.“
Į savo biografinę programą pianistė, žinoma, įtraukė Claros Schumann opusų. Pastaraisiais metais šios talentingos ir modernios XIX a. asmenybės kūrybą G.Gedvilaitė puoselėja itin intensyviai, rengia „Claros Schumann salonus“, kuriuose muzikuoja solo, su draugais ir kolegomis. Iššūkius mėgstanti atlikėja skambins ir retai scenose atliekamus opusus kairei rankai, taip atskleisdama ne tik savitą ir užburiantį Aleksandro Skriabino muzikos pasaulį, bet ir nepaprastą techninį meistriškumą. Kitas įdomus akcentas – ukrainiečių ir lenkų kilmės XIX a. pianisto, dirigento ir kompozitoriaus Felixo Blumenfeldo opusas kairei rankai.
Tai vėlgi neeilinių atlikėjiškų sugebėjimų reikalaujantis kūrinys, kuriame viena ranka siekiama atskleisti kompozitoriaus braižui būdingas savybes – Fryderyko Chopino įtakotą romantišką melodingumą, lyriką, elegantišką faktūrą, o kartu ir virtuozinę ornamentiką, audringas, sodrias kulminacijas. Šiais kūriniais, išmoktais pandeminių ribojimų laikotarpiu, pianistė nori priminti, jog iš muzikų, nors ir suvaržytų, muzikos neatimsi – grojimas viena ranka simbolizuoja nepasidavimą ir kovą už būvį.
Koncerto finalas – muzikos vienišiumi vadinamo, itin retai skambančio XX a. pirmos pusės kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio Fortepijoninis kvintetas C-dur, jį G.Gedvilaitė atlieka su Čiurlionio kvartetu, su kuriuo pianistę sieja ilgametė muzikinė draugystė.
Guodos Gedvilaitės sceninės veiklos 30-mečiui skirtas koncertas vyks lapkričio 17 d., trečiadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Šis koncertas atkeltas iš 2020 m. lapkričio 25 d., anksčiau įsigyti bilietai galioja. Pridedame viso Vilniaus fortepijono festivalio programą ir kviečiame į renginius. Primenama, kad Filharmonijos koncertuose yra būtinas galimybių pasas. Daugiau informacijos rasite čia.