Kaip spaudos konferencijoje pranešė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, jungtinis koncertas vyks birželio 1 d. 17 val. ir truks 15 minučių. Tokia trukmė, anot jo, pasirinkta remiantis mokslininkų rekomendacijomis.
Šioje akcijoje jau sutiko dalyvauti 253 kolektyvai iš 36 savivaldybių, o G.Surplys išreiškė lūkestį, jog tai „nuskambės per visą pasaulį“.
„Kviečiame prisijungti kiekvieną su savo muzikos instrumentu ar kolektyvu <...>, kuris nori pasakyti „ačiū“ kiekvienam, prisidėjusiame prie COVID-19 krizės įveikimo, taip pat tiesiog kiekvienam Lietuvos žmogui, kuris sąžiningai, atsakingai laikėsi karantino“, – sakė G.Surplys.
Anot G.Surplio, kolektyvams palikta teisė nuspręsti, kokie kūriniai bus atliekami akcijos metu. Už dalyvavimą akcijoje kolektyvams mokama nebus.
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas teigė, jog vos išgirdus apie akciją prie jos prisijungė teatro kolektyvas.
„Esam išsiilgę grįžimo į koncertų sales, norime taip pat kurti Lietuvą kartu, norim taip pat prisidėti prie šios krizės suvaldymo, prisidėti prie visų tų, kurie dirbo, ir išreikšti savo didžiausią pagarbą. Perimti estafetę ir leisti žmonėms grįžti į gyvenimus, į kultūrinį, socialinį pasaulį. Leisti vėl mėgautis muzika, teatru, daile, nes manau, kad žmogus be kultūros yra ne žmogus. Lauksime visų prisijungsiančių prie šios akcijos“, – sakė J.Sakalauskas.
Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius teigė, jog tiek LVSO, tiek profesionalusis menas po truputį atgyja.
„Ir tai psichologiškai ir visaip kitaip yra labai svarbu, nes muzikantas yra toks žmogus, kuris visą gyvenimą grojo ir groja nuo pat vaikystės, ir net neįsivaizduoja, kaip įmanoma staiga negroti, arba groti vienam, groti be publikos. Mūsų veikla jau atsinaujina“, – sakė G.Rinkevičius.