Vos 300 vienetų tiražu išleistas dvigubas vinilas – ypatingas, tai kone dviguba dovana V.Kernagio kūrybos gerbėjams. Po 40 metų pertraukos perleista plokštelė šįkart – dviguba, dalis kūrinių į vinilą nugulė pirmą kartą, o stebina ir pats vinilo dizainas – čia gausu dar niekur nematytų V.Kernagio gyvenimo kadrų bei nepublikuotų dainų tekstų.
Tačiau gerbėjams plokštelės teks palaukti. Pasak Vytauto V.Kernagio jaunesniojo, estai, kurie išleido plokštelę, „pakišo kiaulę“ ir ne visai kokybiškai padarė viršelį, todėl jį teko perspausdinti.
Mintis perleisti 1977 metais pasirodžiusį vinilą „Akustinis“ prieš dvejus metus kilo maestro sūnui, Vytauto Kernagio fondo steigėjui Vytautui V.Kernagiui jaunesniajam. Tačiau kadangi kūrinių daug, viskas į vieną plokštelę netilpo, ji tapo dviguba.
„Plokštelė susideda iš dviejų dalių: pirmoji išleista prieš 40 metų, o antroje – visos kitos Kernagio dainos“, – pasakojo V.V.Kernagis jaunesnysis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Legendinis V.Kernagio albumas atgimsta vinilo formatu
Pasak jo, ribotas 300 vienetų tiražas buvo pasirinktas ne šiaip sau, taip stengiamasi sukurti pridėtinę vinilo vertę, ji tampa kolekcine. Tiesa, skaičius 300 šiandien jau gerokai sumažėjęs – mugėje liko vos 40 vienetų plokštelių-kuponų, kuriuos jiems įsigijusiems plokštelės bus pristatytos po dviejų savaičių.
Ar svarstoma apie papildomą tiražą? Ne. Toks buvo Kernagių šeimos sprendimas.
„Šis albumas yra legendinis, kultinis. Manau, kad jis skirtas kelioms kartoms. Pats esu nustebęs, kad tik 300. Net jei būtų 500 vienetų, jis vis tiek būtų išskirtinis. Juk ir jaunoji karta veikiausiai norės įsigyti tokią laikmeną“, – svarstė plokštelės pristatyme dalyvavęs muzikologas Darius Užkuraitis.
Pasak jo, vinilas šiandien apskritai išgyvena renesansą ir tai – akivaizdu. Vis daugiau muzikantų ryžtasi leisti vinilines plokšteles, grįžta prie to tikresnio skambesio. Kodėl?
„Galbūt visiems atsibodo sintetinis maistas, visiems norisi kažko tikro. Plokštelės klausimas man – tam tikras muzikinis šamanizmas. Aš pats ant adatos nesėdau, aš pradėjau nuo adatos. Mane mama užsodino“, – šmaikščiai kalbėjo D.Užkuraitis.
Vinilo plokštelės „Akustinis“ pristatyme dalyvavo ir Vilniaus plokštelių studijos redaktorė Zinaida Nutautaitė-Indrikonienė, kuri iki šiol prisimena ir tuos 1977-uosius, kai buvo „Akustinis“ pirmą kartą pasirodė vinilo formatu.
„Galvojau, kad vinilo plokštelė niekada nebegrįš. Pasirodo – grįžta. Prisimenu, kaip įrašinėjome pirmą Vytauto Kernagio plokštelę, jam tai buvo labai svarbu. Jis tą plokštelę labai brangino, labai stengėsi, kad viskas būtų taip, kaip jis nori. Ir nebuvo iki galo patenkintas“, – prisiminė Z.Nutautaitė-Indrikonienė.
V.V.Kernagis nusprendė ją nustebinti ir visų akivaizdoje įteikė pačią pirmąją, 300 numeriu pažymėtą plokštelę.
Maestro V.Kernagio muzika neabejotinai padarė didžiulę įtaką lietuviškai muzikai ir paliko ryškų pėdsaką lietuviškos muzikos kontekste. Tuo neabejojo ir D.Užkuraitis. Kaip pats pasakojo, jo karta pradėjo mokytis groti akustine gitara vien tam, kad galėtų sugroti V.Kernagio dainas. Esą visos tų laikų grupės buvo paveiktos V.Kernagio kūrybos.
„Tais laikais visi daug dėmesio skyrė tekstams. Žinoma, Vytautas dainuodavo poetų tekstai, tačiau tai tik skatino pasitempti, o mus – pasidomėti Marcelijaus Martinaičio ar Jono Strielkūno poezija“, – kalbėjo D.Užkuraitis.
Vinilo plokštelės „Akustinis“ pristatyme dalyvavo ir Raminta Naujanytė-Bjelle, renginį moderavo Domantas Razauskas. Abu jie atliko keletą V.Kernagio dainų.