Pasak muzikologės Vytautės Markeliūnienės, festivalio muzikos programą rengusios kartu su kolega Edmundu Gedgaudu, svarstant paskutiniojo koncerto repertuarą norėta įprasminti finalinį renginį neeiliniu kūriniu. Vakarą pradės M. K. Čiurlionio styginių kvartetas c-moll, kuris, dingus ketvirtajai daliai, egzistuoja neįprastu trijų dalių pavidalu.
Nepaisant neišbaigtumo, vienintelis šio žanro pavyzdys garsiojo kompozitoriaus kūryboje kartu yra populiariausias lietuviškas kvartetas. Jis apkeliavo visą pasaulį nuo JAV iki Japonijos, skambėjo daugelyje Europos šalių, turi ilgą bei turtingą interpretacijų istoriją, tad, anot muzikologės, itin įdomu, kaip jį atlieka koncerte pasirodysiantis Kauno kvartetas.
Muzikologės pastebėjimu, šiųmečių festivalio koncertų repertuaras vykusiai atspindėjo kamerinės muzikos žanrų paletę
Antrasis baigiamojo koncerto kūrinys, derantis su lietuvių autoriaus darbu, yra J. S. Bacho kantata Nr. 21 „Ich hatte viel Bekümmernis“ („Aš daug kentėjau, daug vargau“). Didysis Europos muzikos klasikas yra palikęs per 300 kantatų, kurių didžioji dalis yra bažnytinės. Tačiau šioji, atsižvelgiant į paties kompozitoriaus pastabą, gali būti atliekama bet kuriuo metu. Kūrinio nuotaika, nuo žemiškų rūpesčių pradžioje pakylanti iki šviesaus tikėjimo džiugesio pabaigoje, taps optimistiniu festivalio finalo akcentu.
Atliekant kantatą, kartu su Kauno kvartetu, solistais dainininkais Asta Krikščiūnaite, Mindaugu Zimkumi, Nerijumi Masevičiumi bei kameriniu choru „Aidija“ skambės Igorio Kramarevo ir Domo Mėmėno trimitai, Andriaus Puplauskio fagotas, Lino Šalnos obojus bei specialiai iš Vilniaus į Nidą atgabenti vargonai, kuriais skambins Vidas Pinkevičius. Diriguos Romualdas Gražinis.
Šiemet minimų M.K.Čiurlionio 100-ųjų mirties metinių gija festivalio programoje atspindėta ne tik atliekant kompozitoriaus kūrinius. Pradžios koncerto metu skambėjo festivalio užsakymu kompozitoriaus Osvaldo Balakausko sukurta dedikacija „Čiurlionio metai“, penktadienio žodžio programos popietė skirta profesoriaus Vytauto Landsbergio, pagrindinio M.K.Čiurlionio paveldo tyrinėtojo, kūrybai. Įdomių paralelių atskleidė lietuvių kompozitoriaus kūrybos sugretinimas su jo amžininko austro Gustavo Mahlerio braižu. Gilūs saitai jungia M.K.Čiurlionio ir su J.S.Bachu: pastarasis, būdamas Leipcigo Šv. Tomo bažnyčios kantoriumi ir miesto muzikos direktoriumi, čia sukūrė didžiuosius savo kūrinius, o praėjus daugiau kaip šimtmečiui semtis muzikos žinių į Leipcigą atvyko M.K.Čiurlionis.
Muzikologės pastebėjimu, šiųmečių festivalio koncertų repertuaras vykusiai atspindėjo kamerinės muzikos žanrų paletę: publika klausėsi pirmąkart renginyje dalyvavusio Klaipėdos kamerinio orkestro, vadovaujamo Mindaugo Bačkaus, pianisto Daumanto Kirilausko rečitalio, kitų solistų ir ansamblių pasirodymų, fortepijoninės bei chorinės muzikos koncertų.
„Dalyvaudama muzikiniame gyvenime Vilniuje, pasigendu dažnesnių mūsų veikliųjų kamerinių ansamblių koncertų. Tad itin įdomus buvo Kauno kvarteto ir fortepijoninio trio „Kaskados“ susitikimas Thomo Manno fesitvalio scenoje“, – sakė V. Markeliūnienė.
Beje, festivalis laikosi savo tradicijų: koncertuose skambėjo daug specialiai jo proga sudarytų muzikos programų, kurios ne tik naujai interpretavo garsių Europos autorių kūrybą, bet ir priminė primirštą lietuvių kompozitoriaus Jurgio Karnavičiaus (1884-1941) vardą. Publikai pažįstamų kolektyvų atlikėjai būrėsi į naujus ansamblius: kartu su festivalio svečiu iš Austrijos smuikininku Gernotu Winischhoferiu penktadieno vakarui pasirodymą parengė pianistė Albina Šikšniūtė bei violončelininkas Edmundas Kulikauskas iš „Kaskadų“ trio bei Kauno kvarteto altininkė Eglė Karžinauskaitė.
Nepaisant to, kad pabaigos koncertas šeštadienį oficialiai vainikuos festivalį, kurio metu aktyvi kurorto publika dalyvavo muzikos, žodžio bei kino programoje, naujiems įspūdžiams atvirų meno mėgėjų laukiama ir kitą dieną: sekmadienį 18 val. Nidos meno kolonijoje (Taikos g. 43) vyks „Migruojančių meno akademijų“ projekto studentų, atvykusių iš dešimties šalių, videoperformansas, o artėjantį rugpjūtį rašytojo Th. Manno memorialinis muziejus pakvies į kultūros savaitės „Juozapas Nidoje“, kurioje šiuosyk su Kuršių nerijai skirtų filmų vakaru bei parodomis ir paskaitomis apie Th. Manną viešės Reinbek pilies kultūros centras (Vokietija), renginius.