1
Sigitos Maslauskaitės paroda „Neapleidžiančios istorijos“
Parodoje galima pamatyti 26 tapytojos ir menotyrininkės Sigitos Maslauskaitės paveikslus, pastaraisiais metais eksponuotus skirtingų ciklų kūrinius bei keletą dar nerodytų darbų. Anot pačios dailininkės, „Neapleidžiančios istorijos“ – tai pasakojimai ir vaizdai, kurie jos nepalieka, rūpi ir kaskart vis prabyla netikėtai ir naujai.
Kada
Iki liepos 31 d.
Kur
Antano Mončio namai-muziejus.
Kiek
Nuo 3 eurų.
2
Grupės „Kamanių šilelis“ koncertas
„Kamanių šilelis“ – minimalistinio „indie-folk“ duetas su elektronikos prieskoniu. Prieš kiek daugiau nei dešimtmetį susibūręs režisierės Kamilės Gudmonaitės ir aktoriaus Manto Zemlecko duetas išleido tris albumus, kurie kiekvienas skirtingai, tačiau vis naujai atskleidžia pasaulį kaip nesibaigiančią visatą, o žavūs, ironiški ir subtilūs tekstai panardina į nenuspėjamą kelionę.
Kada
Liepos 23 d. 21 val.
Kur
„Oldman“ parkas.
Kiek
Nuo 15 eurų.
3
Spektaklis „Emigrantai“
Režisieriaus Dariaus Gumausko spektaklis-komedija „Emigrantai“, sukurtas pagal lenkų dramaturgo Sławomiro Mrożeko pjesę. Spektaklyje emigrantai pykstasi, taikosi, valgo, prausiasi ir linksminsi – kaip tai vyko daugelyje Europos butų karantino metu. Čia vienoje erdvėje susitinka intelektualas mąstytojas ir juodadarbis, arba Vilniaus hipsteris ir Londono statybų pagalbinis. Vaidina aktoriai Giedrius Savickas ir Marius Čižauskas.
Kada
Liepos 26 d. 19 val.
Kur
Palangos koncertų salė
Kiek
Nuo 21,60 euro.
4
Paroda „Anapilio matymai“
Pasitelkiant žinomų Lietuvos menininkių kūrybą – tapybos, raižinių, tekstilinių objektų, balso įrašo, audiovizualinius darbus – parodoje apmąstoma vizijos erdvė. Savo darbuose Eglė Gineitytė, Laisvydė Šalčiūtė, Laima Kreivytė, Eglė Ganda Bogdanienė tiria regėjimo galimybes. Muziejaus lankytojams pristatoma miesto istorija ir ekscentriška architektūra; dabarties tyrėjų pastangomis rekonstruojami pastato interjerų kontūrai, netgi buvusių gyventojų papročiai. Tačiau žiūrovai nejučia provokuojami galvoti ir apie tai, kas nėra žinoma.
Kada
Iki liepos 30 d.
Kur
Palangos kurorto muziejus.
Kiek
Nuo 3 eurų.
5
Juozo Erlicko koncertas „Mėlynoj stotelėj“
Lietuvių literatūros gyvuoju klasiku tituluojamas rašytojas Juozas Erlickas jau seniai nebėra vien tik rašytojas. Pieš 25-erius metus išleidęs dainų albumą „Juodas vienas“, jis ir toliau dainuoja skaudžiai ironiškas ir niūriai linksmas savo dainas – graudindamas ir šypsoti priversdamas damas ir ponus. Koncerte jis pristatys savo naujausią albumą „Mėlynoj stotelėj“.
Kada
Liepos 27 d. 19 val.
Kur
Kurhauzo salė.
Kiek
Nuo 16 eurų.
6
Klounados vesternas „Odisėja“
Režisierius Žilvinas Beniušis su aktorių komanda interpretuoja Homero „Odisėja“ kaip klounados vesterną. Spektaklio epicentre – jaunų aktorių trupė „Out Of The Box“, kuri nuo neatmenamų laikų yra įkalinta sename dramos teatre. Ji kiekvienais metais ruošia vis tą pačią premjerą pagal Homero epą „Odisėja“. Šioje kelionėje kaubojai turės įveikti Kalipso aistros burtus, Sirenos viliones, Kiklopo įtūžį ir kitus laukinių vakarų pavojus senovės Graikijoje.
Kada
Liepos 28 d. 20 val.
Kur
Palangos koncertų salė.
Kiek
Nuo 14 eurų.
7
Grupės „ba.“ koncertas
Dešimtmetį mininti grupė „ba.“ – kritikų ir klausytojų pripažinta viena išskirtiniausių roko grupių Lietuvoje. „ba.“ nedaugžodžiauja komunikuodami, bet kalba per savo muziką ir turi milijonines dainų perklausas, tūkstantinę publiką, savitą charizmą, šimtaprocentinį atsidavimą savo klausytojams. Kiekvienas grupės koncertas kitoks, nešantis skirtingą nuotaiką ir žinią klausytojams.
Kada
Liepos 29 d. 21 val.
Kur
Kablys.
Kiek
Nuo 20 eurų.
8
Grupės „Solo ansamblis“ koncertas
„Solo Ansamblis“ – šiuolaikinės elektroninės muzikos grupė iš Vilniaus. Savo kuriamos muzikos stilių įvardija kaip sad dance, sujungusį sintezatorius, asmenines istorijas, elektroninę sintetiką ir gyvus instrumentus. Grupė muziką kuria išskirtinai tik lietuvių kalba, juose persipina socialinė kritika ir slapčiausi vienišo miesto žmogaus jausmai ir patirtys, sapnai bei idėjos.
Kada
Liepos 30 d. 21 val.
Kur
Kablys.
Kiek
Nuo 20 eurų.
9
Pierre Huyghe paroda „Atkūrimas“
P.Huygheʼas – vienas labiausiai pripažintų šiuolaikinių prancūzų menininkų Gintaro muziejuje pristato vieną kūrinį. Tai – didelio formato vaizdo instaliacija, kurioje, pasitelkiant makroskopines ir mikroskopines automatiškai valdomas judančias kameras, užfiksuotas gintaro gabalėlis su prieš milijonus metų jame įstrigusiais besiporuojančių, šiandien jau išnykusių vabzdžių inkliuzais. Lėta filmo eiga ir iš arti gintarą fiksuojantys kadrai verčia prarasti aiškų mastelio suvokimą. Užburiančius vaizdus lydi garso takelis, sukurtas iš kameros judesių skleidžiamų garsų įrašų.
Kada
Iki rugpjūčio 14 d.
Kur
Gintaro muziejuje.
Kiek
Nuo 6 eurų.
10
Martyno Levickio koncertas „Muzikinės ikonos“
Vienas žymiausių Lietuvoje akordeonistų scenoje pasirodys su kameriniu ansambliu „Mikroorkestra“. Koncerto programa sklidina muzikinių ikonų: nuo svajingojo Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“ iki aistringojo Astor Piazzolla „Penkių tango jausmų“, įsimintinų muzikinių garsų iš kino filmų bei paties Martyno aranžuotų lietuvių liaudies dainų.
Kada
Liepos 30 d. 20 val.
Kur
Kurhauzo salė.
Kiek
Nuo 22 eurų.