Gruodžio 3 d.
Operų triptikas: Skraistė, Sesuo Andželika, Džanis Skikis – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Paskatintas Pietro Mascagni vienaveiksmės operos „Cavalleria rusticana“ sėkmės, Giacomo Puccini apie 1904 m. pradėjo planuoti vienaveiksmių operų ciklą. Įvairios aplinkybės lėmė, kad galutinai jis buvo sukurtas tik po daugiau nei dešimties metų ir tapo paskutiniu paties kompozitoriaus užbaigtu darbu. Skirtingos nuotaikos trijų vienaveiksmių operų, autoriaus sujungtų į triptiką ir jo sumanymu atliekamų per vieną vakarą, premjera įvyko 1918 m. gruodį Niujorke, „Metropolitan Opera“ teatre.
Gruodžio 5 d.
Parodos „Juslės ir jausmai“ atidarymas – Vilniaus paveikslų galerijoje. Pojūčių ir emocijų raiškai mene skirtą parodą sudaro dvi teminės dalys: juslės (penki pojūčiai) ir jausmai. Kiekvieną jų iliustruoja XVI a.–XX a. pr. vaizduojamosios ar taikomosios dailės kūriniai, literatų, mąstytojų ir dailininkų naudota naujųjų laikų filosofų ir mokslininkų literatūra, siekusi ištirti, pažinti, klasifikuoti sielos aistras ar kūno jutimus. Ekspozicijoje lankytojas bus kviečiamas ne tik sekti kuratorių pasakojimo pėdsakais, bet ir pasitelkus vaizduotę laisvai interpretuoti meno kūrinius, pajausti, kokias individualias emocijas ir fizines jusles jie sužadina.
Gruodžio 6 d.
Dr. Mariaus Daraškevičiaus paskaita „Karnavalų sezonas“ – Vilniaus paveikslų galerijoje.
Dailės terapijos pamoka su Arūnė Ščiupokaite – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Kūrybinio proceso metu pasitelkdami menines raiškos priemones išbandysime dailės terapijos metodus, iš arčiau susipažinsime su pagrindiniais dailės terapijos principais.
Iki gruodžio 8 d.
Ievos Trinkūnaitės paroda „Priebėga“ – „The Rooster Gallery“, Vilniuje. Pavieniui ar poromis įkurdinti kraštovaizdžiuose gyvūnai šįkart tampa vieninteliais paveikslų personažais – tupinčiais, stovinčiais, plaukiojančiais, atliekančiais savo kasdienes veiklas. Ankstesniuose kūriniuose dažniau aptinkamų žmogiškosios aplinkos reliktų čia nebelieka – žiūrovo žvilgsniui čia veriasi retai matomas slėpiningas ir idiliškas gamtos pasaulis ir nesislepiantys jo gyventojai.