Pasak Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotojos Jolantos Skurdauskienės, kultūrinis Oginskių paveldas gan platus, todėl festivalis rugpjūčio 30-rugsėjo 28 dienomis vyks ne tik Plungėje, bet ir Rietave, Telšiuose bei Vilniuje.
Festivalio svečiams M.Oginskio dvaro žirgyne Plungėje gros Torūnės simfoninis orkestras iš Lenkijos, Oginskių dvaro muzikantinėje Rietave grieš Daniel styginių kvartetas iš Nyderlandų, o jaunieji Lietuvos muzikai M.Oginskio dvaro žirgyne Plungėje surengs didįjį koncertą „Rudens akvarelė Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui“.
M.Oginskio rūmuose Plungėje įvyks mokslinis seminaras „Dvarų paveldas Lietuvoje ir Lenkijoje. Visuomenės vaidmuo: problemos ir iššūkiai“.
Festivalį baigs Telšiuose, Žemaitės dramos teatre, Ispanijos karalienės globojamas Europos Sąjungos kamerinis orkestras.
Trečiojo tarptautinio M.Oginskio festivalio renginiais siekiama supažindinti visuomenę su muzikiniu, architektūriniu, literatūriniu Oginskių palikimu, atskleisti iki šiol neišnaudotas kultūros paminklų galimybes, aktualizuoti muzikinį, kultūrinį ir istorinį dvarų paveldą.
M.Oginskis – kunigaikštis, Lietuvos visuomenės veikėjas, palaikęs lietuvių tautinį sąjūdį. Jis padėdavo valstiečių vaikams siekti mokslo, propagavo naujas ūkininkavimo formas, rengė žemės ūkio ir rankdarbių parodas.
M.Oginskis 1873 metais savo rūmuose įkūrė iki 1902 metų veikusią muzikos mokyklą bei išlaikė orkestrą. Šioje muzikos mokykloje mokėsi ir dvaro orkestre grojo M.K.Čiurlionis.