Akcija „Nekopijuok natų“ sieks atkreipti dėmesį į masinę natų kopijavimo problemą Lietuvoje

„Leisk natoms gyventi savo gražų gyvenimą – nekopijuok natų“ – taip į muzikos atlikėjus, pedagogus, bibliotekininkus, mokinius ir jų tėvus kreipiasi Lietuvos muzikos informacijos centro sukurto animacinio filmuko balsas ir skatina atkreipti dėmesį į itin mažai aptariamą masinio natų kopijavimo problemą Lietuvoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Natos
Natos / 123RF.com nuotr.

Kasdien šalies muzikos mokymo įstaigų, bibliotekų kopijavimo aparatai pagamina begales natų kopijų ir tai yra visiems įprasta praktika. Tačiau mažai kas susimąsto ar tiesiog nežino, kad muzikinių kūrinių natos yra saugomi autorių teisių objektai ir jų kopijavimas yra draudžiamas. Todėl Lietuvos muzikos informacijos centras ėmėsi iniciatyvos apie tai kalbėti ir suteikti visuomenei daugiau informacijos, kaip šias problemas spręsti.

„Nusprendėme sukurti animacinį filmuką, kuriame vaizduojama natų kelionė nuo pat pradžių: nuo muzikinės idėjos gimimo iki to, kas joms nutinka pakliuvus į kopijavimo aparatą. Dėl masinio kopijavimo, įsisenėjusio požiūrio, kad kūryba yra visų ir ja galima naudotis neturint reikiamų leidimų, kompozitoriai ir leidėjai netenka savo atlygio. Kiekvienas mokinys, mokytojas ar atlikėjas privalo gauti originalias ir sertifikuotas natas, o ne jų kopijas. Tačiau Lietuvoje vis dar yra įprasta natas kopijuoti ar siųstis nemokamai internetu, o apie jų įsigijimą labai mažai kalbama,“ – apie projekto atsiradimą sako Lietuvos muzikos informacijos centro komanda.

„Mums svarbu informuoti pačius jauniausius muzikos atlikėjus, kad natų kopijavimas yra žalingas, todėl šiems įpročiams keisti mes pasitelkiame vaikams lengvai suprantamus būdus. Mūsų sukurtas filmukas bus aktualus ir suaugusiems, kadangi jų pareiga yra saugoti ir gerbti intelektinę nuosavybę bei rodyti gerą pavyzdį mažiesiems. Labai džiaugiamės, jog filmuką kūrėme su animacijos studija „Emilemilija“, scenarijaus autore Stefanija Jokštyte, kompozitoriumi Domu Strupinsku,“ – pasakojo projekto vadovė Lina Aselskytė.

Projekto metu buvo sukurta ir informacinė svetainė, kurioje pateikiami atsakymai į aktualiausius klausimus vaikams ir mokytojams, pavyzdžiui: kodėl negalima kopijuoti natų, kas nuo to nukenčia, kada kopijuoti natas galima ir kur jas įsigyti legaliai. Taip pat suteikiama daugiau informacijos apie muzikos kūrinių natų autorių teisių apsaugą Lietuvoje. Projekto draugai – Asociacija LATGA, Lietuvos kompozitorių sąjunga, „Natų knygynas“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis