Atidarymo metu organizatoriai teigė, jog vienas pagrindinių kriterijų, sudarant šių metų „Open House Vilnius“ programą, buvo kokybė. Programa taip pat nebuvo ribojama konkrečių laikotarpių ar stilių.
Sveikinimo žodį taręs Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis tikino, jog tokie renginiai miestui labai svarbūs, nes suteikia unikalią galimybę pažvelgti į pastato vidų, o miestą pamatyti pačiais įvairiausiais rakursais. M.Pakalnis dėkojo pastatų savininkams, kurie atveria duris, negaili savo laiko ir lėšų, o taip pat ir renginio savanoriams, vesiantiems ekskursijas – nors visi esame įpratę gėrėtis senąja architektūra, papasakoti apie naujų pastatų vertę yra nemenkas iššūkis.
Vilniaus miesto vyr. architektas M.Pakalnis tikino, jog tokie renginiai miestui labai svarbūs, nes suteikia unikalią galimybę pažvelgti į pastato vidų, o miestą pamatyti pačiais įvairiausiais rakursais.
M.Pakalnis taip pat pabrėžė, jog Vilnius į UNESCO paveldo sąrašą buvo įtrauktas kaip gyvas, besikeičiantis, savo veidą formuojantis miestas, o prie to smarkiai prisideda ir atvirosios architektūros savaitgalis.
Kad miestiečiams būtų lengviau dėliotis savuosius „Open House Vilnius“ žemėlapius, renginio organizatoriai atidarymo metu pristatė septynis maršrutus.
Pirmasis, „Gamtos prieglobstis“, yra skirtas pasiilgusiems žalumos ir norintiems pabėgti nuo miesto ritmo. Maršrutas kvies apsilankyti Čekijos ambasadoje, Santuokų rūmuose, kūrybinių industrijų centre „Pakrantė“, Tuskulėnų rimties parko koplyčioje-kolumbariume ir kt., o renginio organizatoriai ragino neaplenkti tikriausiai netikėčiausio maršruto pastato – „Pixelmator team“ biuro, galinčio pasigirti 40 kv. m. ploto gyvų augalų siena.
Maršrutas „Bendrystės idėjos“ kvies susipažinti su neeilinėmis miesto bendruomenėmis, kurias vienija architektūra. Vienas įdomiausių šio maršruto objektų – Pilaitėje įkurtos laikinosios „Beepart“ kūrybinės dirbtuvės, miegamojo rajono gyventojų nepaliaujančios džiuginti įvairiausio pobūdžio renginiais.
Norintiems Vilnių pamatyti netikėtais rakursais siūlomas maršrutas „Paukščio skrydis“, leisiantis miesto panoramą išvysti nuo terasų – pavyzdžiui, nuo administracinio pastato „Victoria“ stogo.
Norintiems Vilnių pamatyti netikėtais rakursais siūlomas maršrutas „Paukščio skrydis“, leisiantis miesto panoramą išvysti nuo terasų – pavyzdžiui, nuo administracinio pastato „Victoria“ stogo, o su naujausiais, vos prieš keletą metų iškilusiais pastatais bus galima susipažinti maršrute „Miesto naujokai“, kuriame, anot organizatorių, derėtų nepraleisti 2015 m. suprojektuoto elipsės formos administracinio pastato „K29“.
Ne paslaptis, jog Vilnius – vidinių kiemelių miestas. Tai pastebėję architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai šį elementą integravo į modernistinę architektūrą, o taip pat ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatą. Nors tikro vidinio kiemelio čia nėra, renginio metu teatre apsilankę miestiečiai sužinos, kaip šiame pastate kuriama menama kiemelio erdvė.
Renginio organizatoriai meniškas sielas kvies leistis į maršrutą „Laisvės pojūtis“, kuris ves po teatrus, architektų dirbtuves, galerijas, o pasiilgę nuotykių ir intriguojančių paslapčių galės išbandyti maršrutą „Nuotykių skonis“.
Renginio atidarymo vakarą vainikavo Žygimanto Gudelio Gon audio-architektūrinis performansas.
Pirmą kartą 1992 m. Londone inicijuotas projektas „Open House“ šiandien vienija daugiau nei 30 miestų visuose žemynuose. Lietuvoje renginį jau antrus metus iš eilės organizuoja Architektūros fondas.