„Žiūrovams tai bus unikali galimybė pamatyti visus spektaklius, kurie yra mūsų teatre. Kai kurie spektakliai po šio festivalio bus perkelti į gyvąjį lėlių muziejų ir daugiau nebebus vaidinami, – pabrėžė teatro „Lėlė“ vadovas Juozas Marcinkevičius. – Dabar visos dekoracijos yra atnaujintos, visos lėlės išpraustos, išdažytos, aktorių vėl nučiupinėtos ir išmyluotos, visi spektakliai surepetuoti. Kiekvienas šių spektaklių bus tarsi premjera.“
Festivalis ir šventė prasidės šeštadienį, spalio 18 d., 10 val. atidengiant memorialinę lentą ant Užupio gimnazijos. Būtent šioje mokykloje prieš 50 metų įvyko pirmasis teatro spektaklis. Po ceremonijos lėlių ir kaukių eisena nužygiuosi į „Lėlės“ teatro namus Arklių gatvėje.
„Visus žiūrovus kviečiame dalyvauti eisenoje, kurioje gros pučiamųjų orkestras „Septima“, ir kartu nuvesti arklį į arklių gatvę“, – kvietė lėlininkas Rimas Driežis.
Be intensyviai vaidinamų spektaklių, per 10 festivalio dienų vyks ir kitų renginių, kurie, anot organizatorių, leis išnarstyti lėlininko profesiją iki paskutinio kaulelio.
Teminiai vakarai po spektaklių visiems norintiems leis susitikti su pirmaisiais teatro „Lėlė“ kūrėjais, kompozitoriais ir dramaturgais, kūrusiais lėlių teatro spektakliams. Spalio 22 d. po spektaklio „Vilis“ Ramunė ir Vytautas V. Landsbergiai su muzika pristatys naują knygą – „Orvydo knyga“.
„Vieno teatro festivaliui“ bus atidarytos dvi parodos: M. Mažvydo bibliotekoje bus pristatyta knygų, spektaklių programėlių, afišų paroda „Knygos lėlių teatrui“, o galerijoje „Meno niša“ vyks paroda „Mechaninis kinas“.
Lėlių teatro profesionalai festivalio metu susirinks į tarptautinę konferenciją „Lėlių teatras Vilniuje: tradicijos, įtakos, atradimai“. Joje pranešimus skaitys mokslininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos.
Visą festivalio programą galite rasti teatro „Lėlė“ interneto svetainėje.