Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atidengdamas „Mandalos“ skulptūrą Tibeto skvere, Dalai Lama kvietė atsisakyti pykčio

Vilniaus Tibeto skvere ketvirtadienio popietę vienintelį kartą visi norintys nemokamai galėjo pamatyti Lietuvoje viešintį Jo Šventenybę Dalai Lamą. Jis atidengė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, skulptoriaus Rimanto Sakalausko sukurtą mozaikinę kompoziciją „Mandala“.
Dalai Lamos viešnagė Tibeto skvere
Dalai Lamos viešnagė Tibeto skvere / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

„Ten, kur aš lankausi, žmonės dažniausiai man šypsosi, todėl ir aš visiems šypsausi – juk visi mes esame broliai ir seserys. Jei dabar jausčiausi ypatingas, būdamas Dalai Lama, paversčiau save kaliniu. O laikydamas save vienu iš jūsų, galiu su jumis laisvai bendrauti ir spausti jums rankas", – į gausiai susirinkusią bendraminčių minią kreipėsi Tibeto dvasinis lyderis.

Dalai Lama prisipažino, kad jaučiasi laimingas, lankydamasis prieš trejus metus atidarytame Tibeto vardo skvere.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dalai Lamos vieanagė Tibeto skvere
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dalai Lamos viešnagė Tibeto skvere

„Esu labai dėkingas jums, kad galiu šiandien būti šioje vietoje, kuri pavadinta Tibeto skveru, – pabrėžė Nobelio taikos premijos laureatas. – Tiems, kurie vadina save mano draugais, visada sakau: „Jei jūs mano draugai, turite turėti daugiau atjautos.“ O draugams, kurie save tokiais laiko, bet yra kupini pykčio, kartoju: „Jūs nesate mano draugai.“ Aš pats kartais taip pat prarandu kantrybę, bet stengiuosi vengti pykčio. Pyktis kenkia santykiams, jūsų sveikatai, laimingai šeimai, todėl ir jūs turite išmokti nuo savęs atitolinti visas piktas mintis.“

Aistei Smilgevičiūtei giedant Užupio himną, Dalai Lama kartu su Vilniaus meru Artūru Zuoku, stebint lydintiems Tibeto vienuoliams, atidengė „Mandalos“ skulptūrą.

Po iškilmingo kūrinio pristatymo visuomenei, Jo Šventenybė kartu su vienuoliais nukeliavo į Užupio menų inkubatorių atlikti mandalos griovimo ceremonijos. Kamerinėje erdvėje, kurią visi susirinkusieji galėjo stebėti Tibeto skvere įrengtame ekrane, dvasinis lyderis perdavė įgaliojimus vienuoliams, kurie ir atliko šią ceremoniją. Kelias dienas jų pačių kurtą smėlio mandalą, budistų vienuoliai meniškai nugriovė ir visą smėlį nunešę išbėrė į Vilnios upę. Tai simbolizuoja susiliejimą su gamta ir visų pasaulio tvarinių laikinumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?