Jo direktorės, režisierės Inesos Kurklietytės džiaugsmo dėl pagaliau atsiradusios naujos galimybių erdvės neužtemdė nei per atidarymą valandai dingusi elektra, nei prieš porą dienų jos namuose įvykdyta krata.
„Šiandien man yra didelė šventė ir stebuklas, kad mums pavyko – įgyvendinant šią idėją, patyrėme daugybę sunkumų ir daugybę kartų viskas galėjo žlugti. Tačiau šiandien inkubatorius beveik užpildytas, konkursą laimėjo septynios pradedančios įmonės, nors informacija apie šią erdvę dar tik pradėjo sklisti, – džiaugsmo neslėpė šios idėjos iniciatorė. – Pagaliau pradedantys kūrėjai turės savo namus, kur galės dirbti su profesionalia technika, kurti savo diplominius darbus, o vėliau sėkmingai čia pradėti profesionalią veiklą. Drąsūs ir veržlūs jauni žmonės nuo šiol galės nebebūti asistentais, o inkubatoriuje pradėti kurti savo produktus.“
17 kilometrų nuo Vilniaus, Bareikiškių kaime, įsikūrusį Audiovizualinių menų industrijos inkubatorių įsteigė Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA), Vilniaus dailės akademija (VDA) ir UAB „Lietuvos kino studija“. Beveik 2000 kv.m. erdvėje menininkai gali naudotis erdvinio garso suvedimo, sinchroninių garsų bei balso ir dialogų įrašymo studijomis, vaizdo postprodukcijos bei kompiuterinės grafikos stotimis, nelinijinio montažo centru.
„Atverčiame naują Lietuvos audiovizualinių menų istorijos puslapį. Ką tik dingusi šviesa man priminė sapną – dar prieš kurį laiką Lietuvos muzikos ir teatro akademija galėjo tik pasvajoti apie tokią erdvę ir įrangą. Tikiuosi, kad ši erdvė padės rengti naujus aukštos kvalifikacijos meno profesionalus, – viltimis dalijosi LMTA rektorius Zbignevas Ibelhauptas. – O labiausiai tikiuosi, kad inkubatorius suteiks galimybę technikos naujovėms reikliam jaunimui apsispręsti likti studijuoti ir kurti Lietuvoje.“
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius Zbignevas Ibelhauptas |
Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus technika neatlygintinai gali naudotis LMTA bei VDA studentai, o rezidentams, kuriais gali tapti tik jaunos audiovizualinių menų gamyba užsiimančios įmonės, suteikiamos lengvatinės sąlygos. Rezidentai inkubatoriuje ilgiausiai gali dirbti penkerius metus, tačiau šioje erdvėje galima praleisti ir trumpą laiką, vystant didelės apimties projektus.
Šiuo metu Lietuvos kino teatruose didelio populiarumo sulaukusią lietuvišką komediją „Valentinas Vienas“ sukūrusi filmų gamybos bendrovė „LITL BAZ PICTURES“ tapo viena pirmųjų, išsinuomojusi patalpas Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje.
„Mūsų įmonės tikslas – pritraukti jaunimėlį kurti eksperimentinius mažo ir vidutinio biudžeto lietuviškus filmus. Kartais žmonėms reikia kažką duoti, kad jie pradėtų kurti. Iki šiol studentai ir pradedantys kino kūrėjai neturėjo priėjimo prie tokio lygio įrangos, o čia atėjus jiems turėtų akys raibti. Dabar belieka, kad šiomis galimybėmis jaunimas naudotųsi“, – jaunuosius kūrėjus atvykti į inkubatorių ragino Lietuvos kino industrijos asociacijos pirmininkas ir filmų „Tadas Blinda. Pradžia“ bei „Valentinas Vienas“ prodiuseris Žilvinas Naujokas.
Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius |